Przeszczep włosów
Mezoterapia
na włosy
MENU
Mezoterapia skóry głowy i włosów
W leczeniu łysienia wykorzystujemy mezoterapię igłową. Metoda ta polega na wprowadzaniu w skórę Pacjenta odpowiednio dobranych substancji odżywczych za pomocą specjalnej igły (kaniuli). Zabieg pobudza skórę głowy i cebulki włosa do regeneracji, pozwala ograniczyć nadmierne wypadanie włosów i stymulować odrastanie nowych.
Na czym polega mezoterapia włosów?
Mezoterapia jest metodą leczenia różnych dolegliwości za pomocą głębokiego wstrzykiwania w miejsca chorobowe odpowiednio dobranych dawek substancji leczniczych. Zabieg ten wykorzystywany jest w leczeniu łysienia – pozwala poprawić jakość włosów, zahamować ich wypadanie i stymulować odrastanie nowych (pod warunkiem, że w skórze znajdują się mieszki włosowe w stanie aktywnym – fazie anagenu).
Mezoterapia igłowa skóry głowy polega na wykonaniu licznych nakłuć, w które aplikuje się wcześniej przygotowane środki lecznicze i odżywcze. Do powierzchniowego ostrzykiwania wykorzystuje się substancje pobudzające wzrost włosa i hamujące wypadanie (przede wszystkim leki przeciwzapalne, witaminy, substancje odżywcze). Zestaw leków zawsze jest dobierany indywidualnie do potrzeb Pacjenta. W zabiegu wykorzystuje się igłę i strzykawkę. Na skórze głowy tworzą się mikrourazy, które stymulują skórę do procesów regeneracyjnych i odbudowy, polepszają ukrwienie i pobudzają cebulki włosa. Nakłucia wykonuje się w miejscach, na których widoczne są oznaki łysienia. Cały zabieg przeciętnie trwa około 30 minut.
Czy mezoterapia igłowa jest bolesna?
Podczas mezoterapii Pacjent odczuwa lekki ból. Do iniekcji wykorzystuje się strzykawkę z cieniutką igłą (od 0,5 do 1,5 cm) lub specjalny pistolet. Takie nakłucia powodują niewielki dyskomfort, ponieważ nie da się całkowicie znieczulić owłosionej skóry głowy. U Pacjentów o niskim progu wrażliwości na ból często stosuje się jednak znieczulenie miejscowe (spray lub maść znieczulającą), które działają w czasie zabiegu i po nim.
Wskazania do mezoterapii igłowej
Mezoterapia igłowa to skuteczna metoda leczenia łysienia. Bywa ona wykorzystywana również profilaktycznie u osób z nadmiernym wypadaniem włosów, które chcą poprawić ich stan, pobudzić skórę głowy do regeneracji i wspomóc odbudowę cebulek. Wskazaniem do zabiegu jest:
Przeciwwskazaniem do mezoterapii włosów są:
Skutki uboczne zabiegu
Mezoterapia igłowa skóry głowy jest bezpieczna. Bezpośrednio po zabiegu pozostają na skórze ślady, które mają postać kratki lub punkcików (uzależnione jest to od zastosowanej techniki). Powinny one samoistnie zniknąć po około 6-72 godzinach (czas uzależniony jest od zastosowanego zestawu leków). U niektórych osób mogą pojawić się drobne zaczerwienia i obrzęki skóry lub zasinienia. Dolegliwości te powinny ustąpić maksymalnie po kilku dniach.
Zalecenia pozabiegowe
Po zabiegu mezoterapii można powrócić do codziennej aktywności. Należy stosować preparaty do pielęgnacji skóry głowy zalecone przez lekarza. Nie wolno korzystać z solarium i sauny. Zalecane jest także ograniczenie używek.
Efekty mezoterapii igłowej
Mezoterapia igłowa skóry głowy pozwala zatrzymać proces wypadania włosów, stopniowo je pogrubić i pobudzić nowe cebulki. Efektem jest odrastanie włosów w miejscach łysienia. Dodatkowo zabieg wzmacnia i odżywia włosy oraz zmniejsza wydzielanie sebum (wstrzykiwane leki, witaminy i środki odżywcze sprzyjają regeneracji i przebudowie skóry głowy).
Szacuje się, że skuteczność mezoterapii w leczeniu łysienia sięga nawet 90-92%. Metoda najskuteczniejsza jest w terapii nadmiernego wypadania włosów spowodowanego zmianami hormonalnymi i osłabieniem cebulek. Najlepsze efekty można przy serii zabiegów. Najczęściej jest to od 4 do 7 wizyt (w tygodniowych lub dwutygodniowych odstępach). Co kilka miesięcy można wykonywać również zabieg przypominający.
Robotyczne przeszczepy włosów – przełomowa technologia dla Twoich potrzeb
Koszt zabiegu: 400zł – 750zł
Czas trwania zabiegu | Kto wykonuje zabieg | Znieczulenie | Czas rekonwalescencji |
15 min | Lekarz/kosmetolog | NIE | BRAK |