Robotyczny przeszczep włosów

Jako jedni z nielicznych w Polsce specjalizujemy się w robotycznych przeszczepach włosów, które pozwalają uniknąć blizn i precyzyjnie przeszczepić mieszki włosowe w odpowiednie miejsca, zapewniając naturalny i estetyczny rezultat.

Twoje włosy nie są tak gęste i pełne życia jak dawniej? Stają się coraz rzadsze, tworząc widoczne prześwity lub zakola? A może borykasz się ze skutkami choroby lub wypadku, które pozbawiły Cię włosów lub pozostały widoczne blizny? W naszej Klinice regularnie spotykamy się z Pacjentami, którzy z różnych przyczyn doświadczają nadmiernego wypadania włosów lub łysienia. Dla wielu z nich utrata włosów to trudne doświadczenie, które głęboko oddziałuje na ich samopoczucie i samoocenę. Często nie czują się już tak atrakcyjni, co negatywnie wpływa na ich interakcje z innymi.

Transplantacja włosów Artas

W odpowiedzi na te potrzeby oferujemy robotyczny przeszczep włosów, który jest nie tylko bezpieczny i skuteczny, ale także przynosi trwałe i naturalnie wyglądające efekty. Dzięki wykorzystaniu tej nowoczesnej technologii możemy przeprowadzić dokładną analizę i starannie wybrać najzdrowsze mieszki włosowe, co znacząco zwiększa efektywność całego zabiegu. Wybierając tę metodę, zyskujesz pewność, że Twoje włosy znów będą zdrowe, silne i doskonale dopasowane do naturalnego wyglądu Twojej fryzury, co zdecydowanie podniesie Twoją pewność siebie i poprawi jakość życia.

Innowacyjny przeszczep włosów Artas

Nie pozwól, by problem utraty włosów lub łysienia dłużej wpływał negatywnie na Twoje życie. Przywróć swoim włosom dawną gęstość i ciesz się wyglądem, który poprawi Twoje samopoczucie. W naszej Klinice, Twoje marzenie o pięknych i gęstych włosach może stać się rzeczywistością.

Robotyczny przeszczep włosów – zabieg, dzięki któremu trwale odzyskasz włosy!

Dlaczego robotyczny przeszczep włosów w Klinice Elite to najlepszy wybór?

Wysoka skuteczność

Przeszczep z użyciem robota pozwala na precyzyjną analizę i wybranie najbardziej jakościowych mieszków włosowych, a następnie pobranie ich, wszczepienie na odpowiedniej głębokości i pod odpowiednim kątem. Przekłada się to na efekt zabiegu – im mniej uszkodzonych włosów podczas transplantacji, tym więcej ich odrośnie.

Trwały i naturalny efekt

Do przeszczepu pobiera się włosy z miejsc odpornych na działanie androgenów – hormonów które są odpowiedzialne za wypadanie włosów. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu przeszczepione włosy zostaną z Pacjentem na zawsze. Efekt zabiegu pojawia się już po 9 miesiącach.

Miła atmosfera

Mimo, iż robot znacznie skraca czas zabiegu, 6 godzin to nadal sporo. Co więcej, wiele osób bardzo przeżywa zabieg, obawia się go i stresuje. Nasi lekarze i zespół asystujący to profesjonaliści w każdym calu. Dbamy, aby Pacjent czuł się komfortowo, był zrelaksowany i spokojny, a także wiedział, co dzieje się na każdym etapie zabiegu.

Brak błędu ludzkiego

Przeszczep trwa około 6 godzin, w tym czasie nawet najlepszym lekarzom może przytrafić się chwila zmęczenia, zwłaszcza przy tak skrupulatnym zabiegu jak transplantacja włosów, gdzie w ciągu godziny przeszczepia się nawet 1000 mieszków włosowych. Stąd pomoc robota jest nieoceniona. Podczas zabiegu nie ma miejsca na pomyłki – ruchy lekarza muszą być precyzyjne, w przeciwnym razie efekt przeszczepu nie będzie właściwy. Zaprogramowany robot eliminuje ryzyko wystąpienia błędu ludzkiego – pobiera i wszczepia włosy dokładnie w te miejsca, które zostały wyznaczone na podstawie wcześniejszej analizy, na właściwej głębokości i pod właściwym kątem.

Bezpieczeństwo

Zabieg, który przeprowadza doświadczony lekarz, w asyście wykwalifikowanego personelu, z pomocą zaawansowanego technologicznie robota to gwarancja, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Wszystkie ruchy są zaplanowane przez robota i jednocześnie nadzorowane przez doświadczonego lekarza, a także asystujący mu zespół. W trakcie przeszczepu robot pobiera pojedyncze mieszki włosowe, dzięki temu w miejscach pobrania nie tworzą się blizny (po przeszczepie metodą FUT – bez udziału robota) pozostaje około 10 centymetrowa blizna na potylicy). Miejsca dawcze po zagojeniu są niewidoczne i nie wpływają na wygląd włosów.

Szybki powrót
do normalnego życia

Przeszczep z użyciem robota nie jest tak inwazyjny jak przeszczep FUT. Pacjent po przeszczepie nie boryka się z dużą blizną i związanymi z nią niedogodnościami (ból, uczucie ciągnięcia). Okres pełnej rekonwalescencji trwa około 30 dni.

Dr n. med. Olga Warszawik-Hendzel

Dermatolog, specjalista w leczeniu nadmiernego wypadania włosów, lekarz medycyny estetycznej

Robotyczny przeszczep włosów – zabieg, dzięki któremu trwale odzyskasz włosy!

Efekty robotycznych przeszczepów włosów mówią same za siebie

Efekt po około 9 miesiącach
Efekt po około 7 miesiącach
Efekt po około 9 miesiącach

Przeszczep włosów Artas
Różnice między zabiegiem robotycznym a manualnym

FUE Robotyczne

FUE Manualne

Wykonywanie zabiegu

Zabieg wykonywany przez robota w asyście lekarza i personelu medycznego

Wykonywanie zabiegu

Człowiek wykonuje całą procedurę

Jakość i precyzja zabiegu

Działanie robota opiera się na algorytmie sztucznej inteligencji, pod kontrolą wykwalifikowanego lekarza robot identyfikuje i pobiera najlepszej jakości zespoły mieszków włosowych

Jakość i precyzja zabiegu

Człowiek selekcjonuje mieszki włosowe do pobrania

Aktualizacja parametrów każdego mieszka włosowego

60 razy na sekundę

Aktualizacja parametrów każdego mieszka włosowego

10 razy na sekundę

Jakość pobranych mieszków

Pierwszy pobrany graft jest tej samej jakości co ostatni

Jakość pobranych mieszków

Metoda ta bywa uciążliwa i trudna ze względu na koordynację tysięcy monotonnych czynności obciążających wzrok i dłonie lekarza. Na jakość wpływają indywidualne cechy personelu medycznego

Pozostałe mieszki włosowe w okolicy dawczej

Robot nie uszkadza istniejących włosów podczas pobierania i implantacji graftów

Pozostałe mieszki włosowe w okolicy dawczej

Istnieje zwiększone ryzyko uszkodzenia istniejących mieszków włosowych podczas pobierania graftów do przeszczepu

Robotyczny przeszczep włosów – zabieg, dzięki któremu trwale odzyskasz włosy!

Efekty przeszczepów mówią same za siebie

Efekt po około 5 miesiącach
Efekt po około 7 miesiącach
Efekt po około 9 miesiącach

FAQ

Efekty po transplantacja włosów zaczynają być najlepiej widoczne po 6-12 miesiącach. Wszczepione włosy odrastają tak, jak zwykłe włosy, czyli zgodnie z fazami wzrostu włosa. Po przeszczepie w skórze głowy pozostają tylko cebulki włosów, a włos właściwy wypada. Ponowne odrastanie włosów jest widoczne po kilku miesiącach, a najlepsze efekty da się dostrzec po około pół roku – do tego czasu wszystkie włosy po przeszczepie powinny już urosnąć. Pacjenci mogą odnotować ostateczne efekty przeszczepu włosów w okresie od roku do półtora roku po zabiegu. Ma na to wpływ wiele czynników – ilość, kolor i gęstość owłosienia, wiek pacjenta, przyczyny utraty włosów.

Czy transplantacja włosów jest trwała? Tak, jest to metoda trwałego odtworzenia owłosienia skóry na głowie. Nie ma skuteczniejszej metody na uporanie się z łysieniem niż transplantacja włosów. Efekty zabiegu to włosy o naturalnych właściwościach i odporności na wypadanie. Pacjent może dowolnie je stylizować, farbować i układać. Blizna po przeszczepie włosów nie jest widoczna.

Przeszczep włosów metodą FUE robotyczne to odpowiedź na zapotrzebowanie na nowoczesne i skuteczne metody przeszczepu włosów. Zobacz też naszą ofertę mezoterapii na włosy, czyli efektywnego zabiegu uzupełniającego leczenie łysienia.

Robot wykorzystuje algorytm oparty o sztuczną inteligencję: artas artificial intelligence. System komputerowy ocenia jakość jednostek włosowych (grafów) i wybiera najlepsze zespoły mieszków z miejsca dawczego. Robot medyczny jest w stanie pobrać nawet do 1 000 mieszków włosowych w ciągu godziny i wykonać nawet 2 000 miejsc do wczepień. Kąt i głębokość wkłucia są precyzyjnie mierzone, co zapewnia Pacjentowi większy komfort zabiegu. Urządzenie działa bardzo dokładnie, a powtarzalność ruchów gwarantuje o wiele lepszy efekt niż w przypadku transplantacji tradycyjnych, w których istnieje ryzyko błędu ludzkiego. Do zabiegu pobierane są wszystkie struktury włosa. Włosy po przeszczepie rosną podobnie jak naturalne, a fryzura szybko uzyskuje swój dawny wygląd.
Robot do przeszczepu włosów został zaprojektowany przez amerykańską firmę Restoration Robotisc. W jego opracowaniu udział wzięli najlepsi lekarze, inżynierowie i naukowcy. W ten sposób przełomowe osiągnięcia technologiczne zostały dopasowane do potrzeb współczesnej medycyny. Robot na rynek został wprowadzony w 2019 roku i zrewolucjonizował transplantację włosów.
Włosy do transplantacji pobieramy z potylicy (tył głowy), ponieważ to właśnie tutaj mieszki nie są objęte procesem miniaturyzacji. Włosy na zakolach i szczycie głowy są wrażliwe na działanie hormonów (DHT – dihydrotestosteronu), dlatego wypadają. Są one cieńsze, mają jaśniejszy odcień, stają się coraz krótsze. W końcowym etapie procesu zaczynają przypominać meszek (tzw. babyhair). W fazie spoczynku (telogenu) wypadają, a na ich miejsce przestają być produkowane nowe. Włosy znajdujące się na części potylicznej głowy są odporne na działanie DHT. Zawierają więcej pigmentu (najczęściej są nieco ciemniejsze), są grubsze i mocniejsze. Układają się w wielomieszkowe grafty – w każdym po 2-3 mieszki włosowe. To właśnie one doskonale nadają się jako miejsce dawcze do przeszczepu (można pobierać całe zespoły mieszkowe).

Transplantacja metodą tradycyjną​

Transplantacja włosów metodą tradycyjną wymaga od lekarza najwyższej precyzji, aby efekt był naturalny. Specjalista musi wspólnie z Pacjentem ustalić linię włosów na czole i zaznaczyć jej rysunek na skórze. Następnie golona jest potylica do pobrania paska (lub kilku pasków) owłosionej skóry (szer. 0,5 – 1 cm). Pasek lekarz dzieli na implanty, które zawierają od 1 do 3 mieszków włosowych. Implanty są przenoszone w nowe miejsce. W obszarze usunięcia skóry tworzy się trwała blizna. Najczęściej ma ona około 1-3 mm i można ją zamaskować włosami. Wielu Pacjentów odczuwa jednak duży dyskomfort po zabiegu i po zagojeniu blizny (ból, pieczenie i drętwienie skóry).

Transplantacja robotem​

Robotyczne przeszczepy włosów pozwalają uniknąć blizny i precyzyjnie przeszczepić mieszki włosowe w odpowiednie miejsca. Do transplantacji wykorzystujemy najnowszej generacji robota. Przeszczep z wykorzystaniem nowej generacji robota zapewnia najwyższą precyzję wykonania, doskonałe efekty i wysoki komfort Pacjenta.

 • Transplantacja włosów trwa od ok. 4 do 8 godzin;​
 • Jest wykonywany przez robota medycznego w asyście zespołu specjalistów.​
 • Efekty widoczne są już po jednym zabiegu.​
 • Łysienie androgenowe typu męskiego lub żeńskiego (po transplantacji włosów należy kontynuować leczenie, aby zapobiec dalszemu wypadaniu włosów);
 • Łysienie bliznowaciejące po ustaniu procesu zapalnego;
 • Utrata włosów w wyniku oparzeń lub innych wypadków.
 • Cukrzyca;​
 • Nieprawidłowa krzepliwość krwi;​
 • Choroby układu krążenia;​
 • Ograniczenie bólu do minimum;​
 • Uczulenie na składniki środka znieczulającego;​
 • Zapalenia i stany ropne skóry głowy;​
  Brak miejsc dawczych (zdrowych mieszkańców włosowych do pobrania).

Masz za sobą przeszczep włosów? Po zabiegu można wrócić do codziennych czynności już dwa, trzy dni lub już następnego dnia po wykonaniu operacji. Czas rekonwalescencji w przypadku przeszczepu robotem jest znacznie krótszy niż po bardziej inwazyjnych zabiegach chirurgicznych. Przez około 5-14 dni od zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku i nie nosić obcisłego nakrycia głowy, aby nie uszkodzić delikatnej skóry po przeszczepie. Pacjent powinien też nawilżać okolicę biorczą solą fizjologiczną – strupki po pobranych mieszkach włosowych powinny zagoić się już w około tydzień). Miejsce pobrania mieszków włosowych powinno po tym czasie ulec całkowitemu zagojeniu, a strupki w okolicach przeszczepu powinny zniknąć. Nie należy wykonywać zajęć, które mogą narazić miejsce wszczepienia włosów na zakażenie. W razie występowania bólu pozabiegowego należy zastosować tradycyjne środki przeciwbólowe.

Nowe włosy zaczynają odrastać w ciągu kilku miesięcy od zabiegu. Po około 9 miesiącach łysina powinna stać się całkowicie niewidoczna, a Pacjent może cieszyć się bujną, naturalną fryzurą. Transplantacja włosów? Najlepsza klinika w Warszawie – zapraszamy do Centrum Przeszczepu Włosów!

Zabieg transplantacji włosów wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Specjalista od transplantacji włosów zleci niezbędne badania laboratoryjne, które należy wykonać około 7 dni przed zabiegiem – między innymi morfologia krwi, poziom kreatyniny, badanie ogólne moczu, poziom glukozy. Na podstawie wyników badań lekarz może zalecić zmiany w zażywaniu leków czy suplementacji i podejmie decyzję o terminie zabiegu przeszczepu włosów. Co należy robić, a czego unikać przed zabiegiem przeszczepu włosów metodą FUE?

 • Unikać palenia przynajmniej dobę przed zabiegiem​
 • Nie spożywać napojów alkoholowych na około 3 dni przed zabiegiem wszczepienia włosów
 • Nie zażywać leków zmniejszających krzepliwość krwi na kilka dni przed zabiegiem, unikać leków przeciwzapalnych czy aspiryny​

Bezpośrednio przed operacją, w dniu zabiegu, należy umyć włosy szamponem, zrezygnować z picia kawy oraz zjeść pożywny posiłek – przeszczep robotem trwa około 6-8 godzin.

Robotyczny przeszczep włosów – zabieg, dzięki któremu trwale odzyskasz włosy!

Cena zabiegu ustalana jest podczas konsultacji z lekarzem

Czas trwania zabiegu
Kto wykonuje zabieg
Znieczulenie
Czas rekonwalescencji
od 4 do 8 godzin
robot w asyście lekarza i personelu medycznego
tak
około 14 dni

Czy zastanawiasz się nad robotycznym przeszczepem włosów?

Umów się na darmowe konsultacje i dowiedz się
czy zabieg jest dla Ciebie

Cena zabiegu ustalana jest podczas konsultacji z lekarzem​

Czas trwania zabiegu
Kto wykonuje zabieg
od 4 do 8 godzin
robot w asyście lekarza i personelu medycznego
Znieczulenie
Czas rekonwalescencji
tak
około 14 dni

Czy zastanawiasz się nad robotycznym przeszczepem włosów?

Umów się na darmowe konsultacje i dowiedz się czy zabieg jest dla Ciebie

Umów bezpłatną konsultację!

Formularz kontaktowy

Transplantacja włosów – na czym polega zabieg?

Transplantacja włosów to zabieg, który w sposób trwały pozwala odzyskać włosy. W dużym uproszczeniu polega on na pobraniu zespołów mieszków włosowych i przeszczepieniu ich w skórę, która jest pozbawiona owłosienia.

Przeszczep włosów przeznaczony jest przede wszystkim dla osób borykających się z łysieniem androgenowym (typu męskiego lub żeńskiego). Pomaga również przy leczeniu skutków łysienia plackowatego oraz w przypadku utraty włosów pod wpływem urazów (np. oparzeń).

Dzięki przeszczepowi włosów nasi Pacjenci na nowo cieszą się piękną i bujną fryzurą, wyglądają młodziej, odzyskują pewność siebie i poczucie atrakcyjności.

Zalety technologii robotycznej

Bądź na bieżąco z promocjami w Klinice Elite

Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

Scroll to Top