Przeszczep włosów
Osocze
bogatopłytkowe
MENU
Chcesz wzmocnić osłabione, cienkie i przerzedzone włosy, powstrzymać ich nadmierne wypadanie lub odwrócić skutki łysienia? Polecamy zabieg osoczem bogatopłytkowym. Jest to bezpieczny i naturalny sposób, który pozwoli Ci uzyskać efekt gęstszych, zdrowszych i lepiej odżywionych włosów.
Osocze bogatopłytkowe – na czym polega zabieg?
Osocze bogatopłytkowe (koncentrat bogatopłytkowy) pobiera się z krwi. Pacjent przed zabiegiem poddawany jest znieczuleniu miejscowemu. Lekarz pobiera próżniowo krew do próbówki. Krew poddaje się odwirowaniu w specjalnej wirówce laboratoryjnej. W wirówce zawarty jest jałowy żel. W ten sposób oddziela się czerwone krwinki od osocza i zagęszcza je. Zagęszczenie uzależnia się od potrzebnego stopnia koncentracji płytek. Podstawowy zestaw (Regeneris) to preparat zawierający od 2 do 4 razy większą koncentrację płytek od wyjściowej. Największe stężenie (Angel System) daje aż 19-krotne zagęszczenie.
Kolejnym krokiem jest potraktowanie odwirowanego osocza czynnikiem aktywującym trombocyty do produkcji cytokin – białek odpowiedzialnych za stymulację procesów wzrostowych komórek. Jako czynnik aktywizujący w medycynie najczęściej wykorzystuje się trombinę lub chlorek wapnia. W skoncentrowanym PRP zawarte są proteiny i czynniki wzrostu, które odpowiadają za stymulację mieszków włosa.
Odpowiednio przygotowane osocze bogatopłytkowe podaje się Pacjentowi za pomocą iniekcji w skórę głowy (techniką mezoterapii igłowej). Recepturę wstrzykuje się w miejsca, gdzie najbardziej widoczne są efekty łysienia. Cały zabieg trwa około 1 godziny.
Czynniki wzrostu uwolnione z płytek sprawiają, że komórki macierzyste mieszków włosowych przechodzą od stanu uśpienia do stanu aktywnego. Dzięki temu włosy są stymulowane i powoli odrastają. Proces odrastania włosów trwa około 3 miesięcy – nowe włosy są wyraźnie mocniejsze i gęstsze.
Wskazania do zabiegu
Wskazaniem do zabiegu osoczem bogatopłytkowym jest:
Warto pamiętać, że zabieg osoczem bogatopłytkowym jest skuteczny wyłącznie u osób, u których nie doszło do całkowitego zniszczenia mieszków włosowych.
Przeciwwskazaniem do zabiegu osoczem bogatopłytkowym są:
Co po zabiegu?
W zabiegu wykorzystuje się preparat na bazie własnego osocza pobranego z krwi Pacjenta, dzięki czemu jest on całkowicie biokompatybilny. Nie istnieje ryzyko pojawienia się reakcji immunologicznej czy nietolerancji. Leczenie łysienia i wzmacnianie osłabionych włosów za pomocą osocza bogatopłytkowego to bezpieczny i w pełni naturalny sposób, który można zastosować nawet u alergików.
Bezpośrednio po zabiegu Pacjent może odczuwać większe napięcie skóry głowy w miejscu iniekcji. Oznacza to, że czynniki wzrostu uwolniły się z płytek i intensywnie oddziałują na tkanki. Na skórze mogą być widoczne również drobne zaczerwienia czy zasinienia, które są efektem iniekcji. Ślady po igle powinny jednak samoistnie zniknąć po maksimum kilku dniach.
Efekty zabiegu
Osocze bogatopłytkowe pobudza cebulki włosów do pracy. W płytkach krwi zawarte są czynniki wzrostu, które aktywują i pobudzają uśpione mieszki włosowe. Dzięki temu odrastają nowe włosy – znacznie gęstsze, mocniejsze i lepiej odżywione. Zabieg pozwala wzmocnić włosy, ograniczyć ich wypadanie i powstrzymać proces łysienia.
Pierwsze efekty najczęściej są widoczne już po około 3 miesiącach od pierwszego zabiegu (tyle trwa cykl wzrostu włosa). Już po około miesiącu od zabiegu powinniśmy jednak zaobserwować zmniejszenie wypadania włosów, a po około 6-8 tygodniach poprawę ich wyglądu (następuje poprawa struktury). Po koło 4-6 miesiącach włosy stają się gęstsze, zdrowsze, sprężyste i wyraźnie grubsze. Najszybciej efekty widoczne są u młodszych Pacjentów.
Dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się powtórzenie zabiegu w 3 seriach, w odstępach co 2 miesiące.
Przeszczepy włosów ARTAS iX – przełomowa technologia dla Twoich potrzeb
Koszt zabiegu: 800zł
Czas trwania zabiegu | Kto wykonuje zabieg | Znieczulenie | Czas rekonwalescencji |
20 min | lekarz | NIE | BRAK |