Przeszczep włosów
FUE Manualne

Specjalizujemy się w przeszczepie włosów FUE manualne dla kobiet i mężczyzn. Precyzyjnej i małoinwazyjnej metodzie dzięki, której odzyskasz gęste włosy i dawną fryzurę — precyzyjnie, bezpiecznie i bez blizn.

Przeszczep włosów FUE manual – na czym polega zabieg?

Zauważyłeś, że linia Twoich włosów zaczyna się cofać, pojawiły się prześwity i zakola? A może Twoje włosy nie są już tak gęste jak kiedyś? W Klinice Elite spotykamy wielu Pacjentów, którzy z różnych przyczyn doświadczają nadmiernego wypadania włosów lub łysienia. Dla wielu z nich jest to doświadczenie, które nie tylko wpływa na poczucie atrakcyjności, ale także samoocenę i samopoczucie.

Przeszczep włosów metodą manualną FUE

W odpowiedzi na te problemy oferujemy przeszczep włosów metodą manualną. Jest to bezpieczna i mało inwazyjna metoda, która jest skuteczna i przynosi trwałe oraz naturalnie wyglądające efekty. Korzystając z przeszczepu włosów metodą manualną, minimalizujemy ryzyko powstania blizn, co jest szczególnie ważne dla osób ceniących sobie możliwość noszenia krótkich fryzur. Ponadto, dzięki delikatności tej metody, okres rekonwalescencji jest krótki i mniej bolesny. Pacjenci mogą szybko wrócić do swoich codziennych aktywności, ciesząc się nowym wyglądem włosów.

Każdy przeszczep FUE manual jest dokładnie zaplanowany, co gwarantuje, że nowe włosy będą rosnąć w sposób, który najlepiej odwzorowuje Twoją naturalną linię włosów. Ponadto metoda manualna FUE stosowana jest również w przypadku przeszczepu brwi oraz przeszczepu zarostu. Możesz być pewien/pewna, że Twoje włosy odzyskają dawną siłę, gęstość i naturalny wygląd.

Manualny przeszczep włosów – zabieg, dzięki któremu trwale odzyskasz włosy!

Dlaczego przeszczep włosów FUE manualne w Klinice Elite to najlepszy wybór?

Precyzja i wysoka skuteczność

W naszej Klinice każdy zabieg przeszczepu włosów jest przeprowadzany z niezwykłą dbałością o szczegóły. Starannie wybieramy i precyzyjnie przeszczepiamy każdy mieszek włosowy, co gwarantuje wysoką skuteczność i estetyczne, naturalnie wyglądające włosy.

Trwały i naturalny efekt

Metoda FUE to technika, która umożliwia odwzorowanie gęstej fryzury. Włosy przeszczepione tą metodą są trwałe i rosną tak jak normalne włosy, co pozwala na zachowanie naturalnego wyglądu na długie lata.

Komfort Pacjenta

Zdajemy sobie sprawę, że zabiegi medyczne mogą wywoływać stres, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby zabieg był dla Ciebie jak najbardziej komfortowy. W naszej Klinice panuje ciepła i przyjazna atmosfera, a każdy Pacjent jest traktowany z indywidualną uwagą i troską. Dzięki temu możesz czuć się zrelaksowany i bezpieczny przez cały czas trwania zabiegu.

Certyfikowane Centrum Szkoleniowe

Jako certyfikowane centrum szkoleniowe, zapewniamy, że nasi lekarze oraz personel medyczny są doskonale przeszkoleni. To pozwala nam na świadczenie usług na najwyższym poziomie, co potwierdza naszą pozycję lidera w branży.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo Pacjentów jest dla nas priorytetem. W naszej Klinice stosujemy wyłącznie sprawdzone i bezpieczne metody przeszczepu włosów FUE oraz procedury zgodne z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i jakości.

Szybki powrót do normalnego życia

Jedną z głównych zalet metody FUE jest minimalnie inwazyjny charakter zabiegu, co pozwala na szybką rekonwalescencję. Większość Pacjentów może wrócić do codziennych aktywności już kilka dni po zabiegu, co nie zaburza ich codziennego życia.

Case study

Problem Klientki – Łysienie typu androgenowe

Pacjentka zgłosiła się do naszej kliniki z problemem postępującego łysienia typu androgenowego. Konsultacja dermatologiczna, przeprowadzona przez dr n.med. Olgę Warszawiak – Hendzel, skupiła się na szczegółowym wywiadzie medycznym oraz badaniach diagnostycznych, mających na celu identyfikację przyczyn oraz określenie stopnia zaawansowania łysienia. Na podstawie zebranych informacji opracowano spersonalizowany plan terapii, mający na celu nie tylko zahamowanie łysienia, ale również stymulację wzrostu nowych włosów.

Zaproponowane rozwiązania

Leczenie rozpoczęto od terapii farmakologicznej. Po miesiącu przeprowadzony został przeszczep włosów metodą FUE, podczas którego przeszczepiliśmy 2000 graftów. Czytaj dalej

Efekty przeszczepów mówią same za siebie

Efekt po około 9 miesiącach
Efekt po około 7 miesiącach
Efekt po około 9 miesiącach
Efekt po około 12 miesiącach
Efekt po około 12 miesiącach
Efekt po około 12 miesiącach
przeszczep-wlosow
Efekt po około 12 miesiącach

Jak wygląda metoda przeszczepu włosów FUE manual?

1. Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem Pacjent przechodzi konsultację z lekarzem dermatologiem. Podczas tej konsultacji lekarz przeprowadza wywiad medyczny, na podstawie którego Pacjent jest kwalifikowany do zabiegu. Lekarz dokonuje oceny stanu skóry głowy oraz rozmawia z Pacjentem na temat efektów, jakich oczekuje po zabiegu. Dodatkowo zalecane są niezbędne badania i przyjmowanie odpowiednich leków.

2. Pobranie mieszków włosowych

Obszar, z którego będą pobierane mieszki włosowe, jest dokładnie golony przed zabiegiem. Następnie, Pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe. Gdy zacznie ono działać, zostają pobierane pojedynczych mieszki włosowe. Do tego celu wykorzystuje się specjalne narzędzie chirurgiczne lub robota.

3. Przygotowanie mieszków

Pobrane mieszki włosowe są liczone i selekcjonowane pod kątem ich jakości. Do przeszczepu wybiera się tylko zdrowe, nieuszkodzone i najlepiej rokujące - ma to kluczowe znaczenie dla finalnego efektu przeszczepu.

4. Przeszczep włosów FUE manual

Podobnie, jak w przypadku obszaru dawczego, obszar do którego wszczepione zostaną włosy, jest najpierw golony i znieczulany miejscowo. Po wszczepieniu mieszków włosowych, zostaje zaaplikowana specjalna maść, która wspomaga i przyspiesza proces gojenia się skóry. Czas gojenia to ok. 7-10 dni. Przez okres 14 dni od zabiegu zaleca się ograniczenie aktywności fizycznej oraz unikanie sauny i basenu.

Manualny przeszczep włosów – zabieg, dzięki któremu trwale odzyskasz włosy!

Cena zabiegu ustalana jest podczas konsultacji z lekarzem

Nazwa zabiegu
Cena
Przeszczep włosów FUE manualne
od 12 000 zł
Przeszczep brody FUE manualne
od 11 900 zł
Przeszczep brwi FUE manualne
od 9 900 zł
Przeszczep wąsów FUE manualne
od 12 000 zł
Ostateczna cena zabiegu jest ustalana podczas konsultacji. Istnieje możliwość rozłożenia kosztów zabiegu na wygodne raty.

Przeszczep włosów FUE manualne jest wykonywany w Klinice Elite w Warszawie. Każdy Pacjent jest objęty kompleksową opieką lekarzy dermatologów i medycyny estetycznej – od etapu planowania przeszczepu po całkowite zakończenie okresu rekonwalescencji.

Klinika Elite zajmuje się prowadzeniem całościowej terapii leczenia różnych typów łysienia, która obejmuje nie tylko przeszczep, ale także leczenie dermatologiczne, które jest kluczowe dla zahamowania dalszego postępu choroby.

Czy zastanawiasz się nad manualnym przeszczepem włosów?

Umów się na darmowe konsultacje i dowiedz się
czy zabieg jest dla Ciebie

FAQ

Przed zabiegiem przeszczepienia włosów należy:

 • wykonać badania zlecone przez lekarza (zazwyczaj na 7 dni przed zabiegiem);
  na 7 dni przed zabiegiem należy nie spożywać alkoholu;
 • na czas zalecony przez lekarza odstawić leki doustne i miejscowe, a także leki rozrzedzające krew;
 • na 10 dni przed zabiegiem nie przyjmować niesteroidowych leków przeciwzapalnych, które mogą rozrzedzić krew np. ibuprofen, aspiryna;
 • w dzień zabiegu należy umyć głowę, a także założyć wygodny strój.

Bezpośrednio przed operacją, w dniu zabiegu, należy umyć włosy szamponem, zrezygnować z picia kawy oraz zjeść pożywny posiłek – przeszczep robotem trwa około 6-8 godzin.

Po przeszczepie włosów:

1 – 5 dni po zabiegu:

systematycznie spryskiwać (ale nie myć) i pielęgnować skórę zgodnie z zaleceniami lekarza
unikać nadmiernego wysiłku i ekspozycji słonecznej

6 – 21 dni po zabiegu:

można umyć głowę delikatnym preparatem, najlepiej zaleconym przez lekarza
wrócić do aktywności fizycznej o bardzo niskim stopniu natężenia np. spacery lub marsze
nie stosować odżywek do włosów oraz produktów do stylizacji

po 4 tygodniach:

można powrócić do normalnej pielęgnacji włosów
można stopniowo powracać do normalnej aktywności fizycznej

Transplantacja włosów metodą FUE manualne to bezpieczna i małoinwazyjna metoda, obarczona bardzo niskim ryzykiem powikłań po zabiegu. Mimo to nie każdy może poddać się przeszczepowi włosów, dlatego przed każdym zabiegiem Pacjent odbywa wizytę kwalifikacyjną, podczas której lekarz wykluczy ewentualne przeciwwskazania, a są to m.in.:

 • Niektóre typy łysienia (bliznowaciejące, plackowate);
 • Choroby ogólnoustrojowe;
 • Choroby skóry głowy;
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi;
 • Choroby nowotworowe;
 • Uczulenie na środki znieczulające;
 • Nieunormowane nadciśnienie;
 • Brak wystarczającej liczby graftów do pobrania w obszarze dawczym;
 • Niektóre choroby układu sercowo – naczyniowego
 • Ciąża, połóg i okres karmienia piersią
 • Łysienie Androgenowe;
 • Inne typy łysienia, w przypadku których dermatolog wyrazi zgodę na przeszczep;
 • Trwała utrata włosów po wypadku;
 • Rzadki i nierówny zarost lub brwi;
 • Utrata włosów na skutek choroby lub leczenia.

Metoda FUE, czyli Follicular Unit Excision (z ang. wycięcie pojedynczego mieszka/graftu/jednostki włosów) pozwala na zawsze odzyskać włosy utracone wskutek łysienia, chorób, leczenia czy też wypadku. Dzięki tej metodzie możliwa jest rekonstrukcja (i ewentualna korekta) zagęszczenia i linii włosów na głowie, brwiach, a także brodzie.

Przeszczep FUE manualne polega na pobieraniu pojedynczych jednostek włosowych i wszczepieniu je w obszary pozbawione włosów (miejsca biorcze). Do pobrania mieszków wykorzystuje się specjalne narzędzie, którym lekarz wykonuje nakłucie i wyjmuje jednostkę włosową. Po wyjęciu mieszków włosowych w skórze głowy pozostają niewielkie ślady, które goją się w przeciągu kilku dni i zazwyczaj nie pozostawiają blizn.

Pobrane jednostki włosowe są następnie liczone i badane pod kątem jakościowym. Zespół przeprowadzający przeszczep selekcjonuje mieszki pod mikroskopem tak, aby do przeszczepu trafiły tylko najlepsze mieszki. Tak przygotowane grafty są wszczepiane we wcześniej przygotowany obszar biorczy, czyli skórę głowy, brwi lub zarost.

Przed przeszczepem włosów konieczna jest wizyta kwalifikacyjna, w trakcie której lekarz przeprowadza wywiad z Pacjentem, podczas którego wyklucza ewentualne przeciwwskazania, poznaje oczekiwania pacjenta, a także zleca niezbędne badania, które należy wykonać przed zabiegiem.

Włosy można przeszczepić praktycznie w każde miejsce na skórze ciała. Najczęściej jednak Pacjenci wybierają przeszczep włosów w obszarze głowy, zarostu i brwi.
Metoda FUE manualne to idealne rozwiązanie zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, które doskonale sprawdza się w przypadku zagęszczenia i wyrównania linii zarostu i brwi. Przeszczep pozwala w sposób trwały odzyskać owłosienie utracone na skutek łysienia (najczęściej androgenowego), choroby, chemio- lub radioterapii, czy też wypadku.

Transplantacja włosów – na czym polega zabieg?

Przeszczep włosów metodą FUE to obok metody robotycznej, jedna z najnowocześniejszych metod transplantacji włosów, która jest polecana także w przypadku przeszczepu zarostu lub brwiMetoda FUE jest małoinwazyjna, dzięki czemu pacjent unika nieestetycznych i kłopotliwych blizn, a uzyskany efekt jest trwały i naturalny.

Manualny przeszczep włosów – zabieg, dzięki któremu trwale odzyskasz włosy!

Umów bezpłatną konsultację!

Formularz kontaktowy

Bądź na bieżąco z promocjami w Klinice Elite

Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

Scroll to Top