Mezoterapia igłowa głowy — jakie są efekty zabiegu?

Przeszczep włosów – zabieg, dzięki któremu trwale odzyskasz włosy!Bezpłatne konsultacje

Do najczęstszych powodów wypadania włosów zalicza się problemy hormonalne, dermatologiczne lub autoimmunologiczne, stres, niewłaściwą pielęgnację i złe odżywianie. Objawów nie można lekceważyć, ale jak sobie z nim poradzić?

Jak radzić sobie z wypadaniem włosów?

Osoby zmagające się z wypadaniem włosów niejednokrotnie mają zaniżoną pewność siebie i poczucie własnej wartości. Wstydzą się rozmawiać o problemie i korzystać z pomocy lekarza. Próbują na własną rękę działać i zapobiegać łysieniu. Nie jest to jednak takie proste. Na rynku znaleźć można naprawdę wiele różnych kosmetyków i preparatów. Często jednak, pomimo gwarancji rozwiązania problemu, nie udaje się zapobiec wypadaniu włosów. Domowe sposoby i zmiana pielęgnacji też niejednokrotnie nie przynoszą pożądanych efektów. Jednym z najlepszych rozwiązań w przypadku wypadających włosów, jest wizyta u dermatologa. Pomóc może także wykonanie zabiegu mezoterapii igłowej głowy.

Na czym polega mezoterapia igłowa głowy?

Mezoterapia igłowa głowy polega na wstrzykiwaniu odpowiednio dobranych składników odżywczych w skórę głowy. Specjalna formuła zabiegu umożliwia dotarcie do głębszych warstw, pomijając przy tym naskórek. Dzięki temu włosy są odżywione bezpośrednio od wewnątrz. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod w walce z wypadaniem włosów. Nie tylko hamuje łysienie, ale stymuluje też pracę cebulek. Nowe włosy będą przez to zdrowsze i silniejsze.

Zabieg jest prawie całkowicie bezbolesny. W większości przypadków nie powoduje on żadnego dyskomfortu. Wszystko zależy jednak od unerwienia skóry głowy. Ważne jednak, aby zawsze wykonywać go u specjalisty, który ma odpowiednią wiedzę i umiejętności do poprawnego wykonania mezoterapii. Tylko wtedy uniknąć można bólu i możliwych skutków ubocznych.

Dlaczego warto zdecydować się na mezoterapię igłową głowy?

Mezoterapia igłowa głowy jest zabiegiem, w którym bardzo indywidualnie dobierane są składniki odżywcze. Na podstawie konsultacji, tworzona jest mieszanka, zawierająca odpowiednią ilość mikro i makroelementów, minerałów, witamin z grupy B i aminokwasów. Wszystkie te substancje mają razem zadziałać i zahamować wypadanie włosów.

Włosy i potrzeby skóry głowy są różne, dlatego indywidualnie dopierana jest również ilość i częstotliwość zabiegów. Zazwyczaj mezoterapię igłową głowy powtarza się co 2-3 tygodnie. Indywidualnie podejście to dokładne przeciwieństwo kosmetyków, które produkowane są masowo, bez dostosowania ich do konkretnej osoby. Wykonanie mezoterapii igłowej głowy może dzięki temu skutecznie rozwiązać problem.

Mezoterapia igłowa głowy – jakie są efekty zabiegu?

Wykonanie pełnej serii zabiegów mezoterapii igłowej głowy poprawi wygląd włosów. To jednak niejedyny efekt.

Dogłębna regeneracja

Mezoterapia działa na głębokie warstwy skóry głowy. Dzięki temu od wewnątrz odżywia włosy. Dodatkowo są one również nawilżone i pobudzone do wzrostu. Regeneracja to podstawa do zahamowania wypadania.

Zahamowanie wypadania włosów

Dzięki indywidualnie dobranym składnikom włosy są lepiej odżywione i przestają zbyt wcześnie wypadać. Ważna jednak jest świadomość, że po zabiegu włosy nadal można obserwować ich wypadanie. Jest to zupełnie naturalny proces. Skóra głowy pozbędzie się wszystkich włosów, które są w stanie spoczynku (tzw. telogenu).

Pobudzenie wzrostu nowych włosów

Na ten efekt znowu mają wpływ odżywcze składniki. Po wykonaniu zabiegu zaobserwować można wyrastanie tzw. baby hair. Pojawią się nowe, a co najważniejsze zdrowe i silne włosy.

Inne efekty, jakie można zaobserwować po wykonaniu zabiegu to:

  • wzmocniona struktura włosa,
  • odbudowa zniszczonych struktur,
  • lepsze ukrwienie skóry głowy (co prowadzi do lepszej pracy cebulek włosów),
  • zwiększenie grubości i gęstości włosów.

Na  efekty czasami trzeba jednak zaczekać. Składniki odżywcze wstrzyknięte w skórę głowy, potrzebują czasu, aby zadziałać. Jednak warto czekać i cieszyć się pięknymi oraz zdrowymi włosami.

Przeszczep włosów Przeszczep włosów
Scroll to Top