Brwi, co zrobić, żeby odrosły?

Przeszczep włosów – zabieg, dzięki któremu trwale odzyskasz włosy!Bezpłatne konsultacje

Przerzedzone i cienkie brwi to najczęściej efekt wieloletniej regulacji. Zdarza się także, że całkowicie utraciliśmy brwi na skutek choroby lub wypadku. Choć wydaje się to niemożliwe, to istnieje sposób na ich trwałą odbudowę, zagęszczenie i pogrubienie. Dziś podpowiemy, jak odzyskać brwi.

Dlaczego tracimy brwi?

Rzadkie lub całkowicie pozbawione włosów brwi to bardzo często następstwo intensywnego wyrywania przez lata regulacji, terapii lekami, czy też nasza genetyczna predyspozycja — nie każdemu z nas dane jest mieć  grube i bujne włosy.  Zdarza się jednak, że dotąd gęste i zdrowe brwi zaczynają wypadać. Przyczyn takiego stanu może być kilka, najczęściej są to:

  • Choroby, których jednym z objawów jest nadmierna utrata włosów. Wypadające i nieodrastające brwi zazwyczaj świadczą o problemach o podłożu hormonalnym, autoimmunologicznym, a także w przypadku niektórych chorób skóry. Nagła i intensywna utrata włosów na twarzy, ciele i głowie może być objawem łysienia plackowatego.
  • Nieprawidłowa pielęgnacja, czyli używanie kosmetyków przeznaczonych do okolicy oczu, o zbyt mocnym składzie. Brwiom może także zaszkodzić zbyt intensywny demakijaż, a także nieumiejętnie wykonywane zabiegi kosmetyczne tj. henna czy regulacja brwi.
  • Wraz z upływem lat nasze brwi stają się coraz cieńsze i słabsze, a także nadmiernie wypadają.
  • Nadmierny stres i niewłaściwa dieta. Niedobory składników odżywczych, przemęczenie i ciągły stres zawsze odbijają się na wyglądzie naszej skóry, włosów i paznokci, w tym brwi.

Jak zagęścić brwi? Co zrobić, aby odrosły?

Istnieje wiele zabiegów i domowych sposobów, które wzmacniają brwi, odżywiają je i regenerują. Niestety nie zawsze udaje się na nowo pobudzić mieszki włosowe do pracy. Tam, gdzie mieszek włosowy całkowicie zanikł, nie urośnie już nowy włos, a żaden kosmetyk nie jest w stanie “stworzyć” mieszków włosowych od nowa. Można jedynie zregenerować te, które są jeszcze wystarczająco aktywne. Stąd, zanim podejmiemy jakiekolwiek działania, najlepiej zmierzyć skalę zniszczeń, czyli ocenić, czy nasze brwi da się jeszcze uratować.

W przypadku chwilowego osłabienie stanu brwi, czyli w sytuacji, gdy od około trzech miesięcy obserwujemy przerzedzenie włosów na brwiach, szanse na odbudowanie i zagęszczenie brwi są bardzo duże. Zazwyczaj pomaga zmiana trybu życia, wzbogacenie diety o witaminy A i E, witaminy z grupy B, a także kwasy Omega – 3, oraz selen i cynk. Warto także włączyć do pielęgnacji delikatne odżywki do brwi, które pomogą zregenerować włosy i odżywia ich cebulki.

Należy również przyjrzeć się dotychczasowej pielęgnacji, Zbyt mocne kosmetyki, zwłaszcza te nieprzeznaczone do okolic oczu mogą negatywnie wpływać na cienką i wrażliwą skórę  w obszarze brwi, a w następstwie powodować nadmierne wypadanie włosów.

Gdy ogólnodostępne metody zawodzą, a brwi nadal robią się coraz rzadsze, konieczna jest wizyta u dermatologa. Może okazać się, że utrata brwi to objaw choroby. W tym celu konieczna jest właściwa diagnoza i jak najszybsze wdrożenie leczenia.

Co wzmacnia brwi ?

  • olejki – rycynowy, arganowy, kokosowy, z wiesiołka
  • witaminy – A, E i witaminy z grup B
  • cynk i selen
  • kwasy omega – 3

Co, gdy całkowicie straciliśmy brwi?

W przypadku, gdy całkowicie straciliśmy brwi np. na skutek choroby, leczenia lub wypadku istnieje możliwość ich rekonstrukcji poprzez przeszczep brwi. Jest to metoda, dzięki której w trwałe odbudujemy brwi, ale także zagęścimy je, wypełnimy i wymodelujemy.

Transplantacja brwi to małoinwazyjny zabieg, który trwa kilka godzin, a pacjent jeszcze tego samego dnia może wrócić do domu. W trakcie zabiegu lekarz pobiera włosy do przeszczepu z obszaru potylicy lub okolicy ucha, następnie są one liczone i selekcjonowane pod kątem jakościowym, a na końcu wszczepiane we wcześniej przygotowany obszar biorczy, czyli brwi. Przeszczepione włosy wyglądają i układają się w sposób naturalny.

Przeszczep włosów Przeszczep włosów
Scroll to Top