Co zrobić, żeby włosy się nie elektryzowały?

Przeszczep włosów – zabieg, dzięki któremu trwale odzyskasz włosy!Bezpłatne konsultacje

Elektryzowanie się włosów staje się szczególnie dokuczliwe w okresie jesieni i zimy. Zakładanie i ściąganie czapek czy kapturów, powoduje tarcie, które jest główną przyczyną problemu. Wciąganie swetrów przez głowę, ubieranie poliestrowej odzieży… To również powoduje elektryzowanie się włosów. Często jednak wychodzenie bez czapki lub rezygnacja z ciepłego ubrania nie jest możliwa. Czy istnieją inne sposoby na nie elektryzowanie się włosów? Oczywiście, że tak!

Co zrobić, żeby włosy się nie elektryzowały?

Elektryzowanie się włosów jest całkiem naturalnym zjawiskiem. Bywa jednak uciążliwe i denerwujące, zwłaszcza dla pań. Warto znać sposoby, które zapobiegną temu zjawisku i uratują fryzurę przed zniszczeniem.

Odpowiednie mycie

To jeden z najprostszych sposób, które można zacząć wdrażać już przy najbliższym myciu włosów. Istotna jest tutaj nie sama technika, a temperatura. Aby zapobiec elektryzowaniu, po skończonej pielęgnacji, należy przepłukać je letnią wodą. Dlaczego? Komórki włosów są wtedy na wpół otwarte, co powoduje lepsze przenikanie składników odżywczych do skóry głowy. To z kolei zapobiega elektryzowaniu się i puszeniu fryzur.

Właściwe suszenie

Po umyciu włosów równie istotne jest ich suszenie. Naturalne schnięcie może się okazać w tym przypadku nie najlepszym rozwiązaniem. Chcąc wyeliminować elektryzowanie się włosów, warto do suszenia używać zimnego powietrza. Dzięki temu pasma będą wygładzone i lśniące. Dzieje się tak, ponieważ ten sposób suszenia nie wysusza włosów, przez co są odpowiednio nawilżone.

Dbanie o nawilżenie włosów

Odpowiednie nawilżenie włosów jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym. Zmiana temperatur, włączone ogrzewanie, suche powietrze w mieszkaniu… Wszystko to negatywnie wpływa na włosy. Stają się przez to suche, a co za tym idzie, łatwiej się elektryzują. Stosowanie kosmetyków nawilżających do włosów, nie tylko rozwiąże problem, ale poprawi ogólną ich kondycję. Warto wprowadzić kompleksową pielęgnację nie tylko ze względu na elektryzowanie.

Użycie kosmetyków

Jest to sposób dość oczywisty, jednak nie każdy wie, jakie kosmetyki będą odpowiednie, by poradzić sobie z elektryzowaniem. Warto sięgnąć po produkty, które dostosowane są do typu włosów. Każdy z nich wymaga innej pielęgnacji. Jeśli jednak nie znamy dokładnie swojego typu, można wybrać produkty uniwersalne. Z elektryzowaniem świetnie poradzą sobie odżywki bez spłukiwania, olejki i… lakier do włosów! Nie trzeba aplikować go dużo, by zachować naturalny wygląd. Już delikatne pryśnięcie wystarczy, by włosy przestały się elektryzować.

Wybieranie odzieży z naturalnych materiałów

Pod pojęciem naturalnych materiałów, kryje się na przykład wełna i bawełna. Wszelka odzież wykonana z materiałów sztucznych, przykładowo z poliestru, nie tylko bardziej elektryzuje włosy, ale doprowadza również do ich puszenia. W przypadku tego sposobu warto nie tylko zmienić swoją czapkę, która ma bezpośredni kontakt z włosami. Istotne również są bluzki, swetry, a nawet szalik i płaszcz. Warto pomyśleć o tym już na etapie zakupów, choć nie zawsze można sięgnąć po naturalne materiały.

Znacznie rzadsze czesanie włosów

Ruch grzebienia, kiedy styka się on z włosami, powoduje tarcie. To z kolei prowadzi do elektryzowania. Co więc trzeba zrobić? Przestać się czesać zbyt często! Istotna jest też szybkość, z jaką ta czynność jest wykonywana. Energiczne używanie grzebienia prowadzi do zwiększenia energii, a więc włosy będą elektryzowały się znacznie bardziej. Należy też wspomnieć, że używanie plastikowych grzebieni zwiększa elektryzowanie się włosów. Warto zastąpić je szczotką, która wykonana jest z drewna i naturalnego włosia.

Sposobów na pozbycie się problemu elektryzowania włosów jest wiele. Niektóre z nich wymagają zmiany pielęgnacji, kosmetyków lub garderoby. Inne skupiają się na bezpośrednim działaniu na włosy. Mając problemy z elektryzowaniem, warto sprawdzić kilka sposobów i wybrać ten najskuteczniejszy dla siebie. Czasami może się okazać, że wystarczy zmienić jedną małą rzecz, by pozbyć się problemu i cieszyć piękną fryzurą.

Przeszczep włosów Przeszczep włosów
Scroll to Top