Dbałość o kondycję skóry głowy to ważny element, wpływający na stan włosów. W dużym uproszczeniu to właśnie ze skóry cebulka włosa czerpie składniki odżywcze potrzebne do wzrostu mocnych i zdrowych włosów. Przez skórę trafiają do niej także wszystkie substancje zawarte w lekach i produktach do pielęgnacji włosów.
Oczywiście, nie zawsze stosowane preparaty działają w wystarczającym stopniu, dzieje się tak m.in. ze względu na to, że są one jedynie w pewnym stopniu wchłaniane przez skórę i nie zawsze trafiają do jej głębszych warstw. Stąd bardzo często w celu wzmocnienia włosów poprawienia ich kondycji, a także jako uzupełnienie leczenia łysienia stosuje się mezoterapię igłową.
Mezoterapia igłowa doskonale sprawdza się w terapii wielu defektów i problemów skórnych, także skóry głowy oraz wspomagająco przy leczeniu nadmiernego wypadania włosów. Dzięki niej składniki lecznicze, odżywcze i wzmacniające trafiają bezpośrednio do odpowiedniej warstwy skóry. Co więcej, same nakłucia dodatkowo pobudzają ukrwienie naczyń krwionośnych, a także w pobudzają procesy regeneracyjne i czynniki wzrostowe – zarówno w skórze, jak i w cebulkach włosów.
Zabiegi mezoterapii skóry głowy to jedne z najskuteczniejszych zabiegów poprawiających kondycję i stan włosów. Mezoterapia pobudza mieszki włosowe do produkcji nowych włosów, spowalnia i zapobiega ich wypadaniu, a także wzmacnia i regeneruje włosy.
Spis treści
- 1 Na czym polega zabieg mezoterapii skóry głowy?
- 2 Mezoterapia – jaki zabieg wybrać na skórę głowy?
- 3 Mezoterapia igłowa skóry głowy
- 4 Mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym
- 5 Mezoterapia mikroigłowa skóry głowy
- 6 Mezoterapia skóry głowy – wskazania i przeciwwskazania
- 7 Wskazania
- 8 Przeciwwskazania
- 9 Mezoterapia skóry głowy – jak często wykonywać zabieg?
- 10 Cena za zabieg mezoterapii na skórze głowy
Na czym polega zabieg mezoterapii skóry głowy?
Mezoterapia to wprowadzanie substancji leczniczych lub odżywczych bezpośrednio do skóry. Podczas zabiegu wykonywane są intensywne i bardzo gęste nakłucia za pomocą pojedynczej igły lub specjalnego przyrządu posiadającego większą liczbę igieł (np. DermaPen). Skóra nakłuwana jest na odpowiedniej głębokości, przy wykorzystaniu określonego preparatu lub substancji, dobranych w do potrzeb pacjenta.
Wysoka skuteczność mezoterapii opiera się na połączeniu odpowiednio dobranych substancji podawanych bezpośrednio do skóry (na odpowiednią głębokość) z nakłuwaniem, które powoduje mikrourazy i mikrokrwawienia, co dodatkowo pobudza czynniki wzrostu w skórze oraz proces jej regeneracji.
Mezoterapia – jaki zabieg wybrać na skórę głowy?
W przypadku pielęgnacji skóry głowy lub leczenia łysienia najczęściej stosuje się trzy rodzaje mezoterapii – mezoterapię igłową, mezoterapię osoczem bogatopłytkowym oraz mezoterapię mikroigłową.
Mezoterapia igłowa skóry głowy
Nazywana również mezoterapią iniekcyjną lub intradermoterapią, to zabieg polegający na wprowadzaniu do skóry głowy substancji leczniczych, odżywczych lub regenerujących za pomocą igły i strzykawki.
Podczas zabiegu mezoterapii igłowej najczęściej wykorzystuje się preparaty zawierające witaminy, aminokwasy, minerały, pierwiastki śladowe, koenzym, peptydy biomimetyczne, polinukleotydy czy kwas hialuronowy (ale w niewielkich stężeniach).
Celem zabiegu jest pobudzenie wzrostu nowych włosów i zahamowanie ich wypadania, a także wzmocnienie i regeneracja skóry głowy.
Mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym
Osocze bogatopłytkowe to substancja pozyskiwana z krwi pacjenta, zawierająca stężoną ilość płytek krwi. Płytki krwi przyspieszają i pobudzają wzrost, dzielenie się i rozwój komórek, stąd idealnie sprawdzają się w mezoterapii igłowej skóry głowy.
Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest zdecydowanie skuteczniejsza i przynosi lepsze efekty w porównaniu do tradycyjnej mezoterapii. Płytki krwi mają dużo lepsze i silniejsze działanie, co więcej, jest to “preparat” pozyskany z organizmu pacjenta, więc nie niesie ono ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych.
Mezoterapia mikroigłowa skóry głowy
Zabieg mezoterapii mikroigłowej wykonuje się przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia, które składa się z wielu igieł i pozwala na wykonanie bardzo gęstego nakłuwania skóry. Sam zabieg, polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry, poprzez gęste nakłucia i wprowadzenie odpowiedniej substancji lub preparatu.
Uszkodzenie skóry podczas zabiegu nie tylko pomaga wniknąć dedykowanym substancjom bezpośrednio do skóry, ale także podobnie jak w innych rodzajach mezoterapii, pobudza ukrwienie skóry i regenerację włókien kolagenowych.
Mezoterapia skóry głowy – wskazania i przeciwwskazania
Wskazania
Wskazaniem do wykonania zabiegu mezoterapii skóry głowy jest przede wszystkim zahamowanie łysienia i nadmiernej utraty włosów, a także wzmocnienie i regeneracja skóry głowy. Zabieg ten sprawdza się w przypadku łysienia androgenowego, łysienia plackowatego oraz przy telogenowym wypadaniu włosów.
Przeciwwskazania
Zabieg mezoterapii igłowej nie jest wskazany
- u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią
- podczas miesiączki
- w trakcie przyjmowania leków przeciwzakrzepowych, przeciwzapalnych oraz innych leków rozrzedzających krew
- w przebiegu infekcji i gorączki
- w przypadku nieunormowanej cukrzycy, a także ciężkich chorób ogólnoustrojowych
- stanów zapalnych i alergii skórnych
Mezoterapia skóry głowy – jak często wykonywać zabieg?
Podstawą skuteczności mezoterapii jest odpowiednio zaplanowany cykl i seria zabiegów. W zależności od nasilenia problemu wybiera się odpowiednią częstotliwość zabiegów. Zazwyczaj zabieg wykonuje się co 2-4 tygodnie, jednak jest to indywidualnie uwarunkowane.
Cena za zabieg mezoterapii na skórze głowy
Koszt zabiegu mezoterapii skóry głowy wynosi od 350 do 800 zł.