Przeszczep brody – jak wygląda, ile kosztuje, czy jest skuteczny?

Przeszczep włosów – zabieg, dzięki któremu trwale odzyskasz włosy!Bezpłatne konsultacje

Przeszczep brody to coraz bardziej popularny zabieg, który stanowi skuteczne i trwałe rozwiązanie dla mężczyzn, którzy zmagają się z nierównomiernym zarostem, brakiem włosów lub po prostu chcą zagęścić i wymodelować swoją brodę. W naszej Klinice wykorzystujemy nowoczesne technologie, aby zapewnić naszym Pacjentom możliwe najlepsze wyniki, które przynoszą naturalny wygląd, jak i trwałość.

Jesteś ciekaw, jak wygląda taki zabieg, ile kosztuje i jakie przynosi efekty? W naszym artykule znajdziesz kompleksowe informacje na temat przeszczepu brody, od metod, przez koszty, aż po jego skuteczność. Dowiedz się, jak wygląda zabieg i gdzie najlepiej go wykonać, aby cieszyć się naturalnie wyglądającym zarostem.

Co to jest przeszczep brody?

Przeszczep brody to zabieg mający na celu zwiększenie gęstości lub poprawę wyglądu brody poprzez transplantację włosów z głowy, rzadziej ciała.  To rozwiązanie jest szczególnie popularne wśród mężczyzn, którzy mają problem z nierównomiernym wzrostem włosów na twarzy lub w ogóle nie mogą zapuścić upragnionego zarostu z powodu genetycznych predyspozycji, lub urazów skóry, czy też blizn.

Jak wygląda zabieg?

Przeszczep brody przeprowadza się podobnie do przeszczepu włosów na głowie z wykorzystaniem metody FUE manualne. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i polega na pobraniu oraz wszczepieniu w wyznaczony obszar zarostu jednostek mieszkowo – włosowych, czyli grup od 1 do 4 włosów. Dzięki temu osiąga się naturalny efekt.

Przeszczepione włosy najpierw wypadają i zaczynają naturalnie odrastać w ciągu kilku miesięcy. Po około 9 – 12 miesiącach widoczny jest finalny rezultat zabiegu, który jest trwały. Zabieg ten stanowi doskonałą opcję dla osób, które pragną uzupełnić braki w zaroście lub nadać swojej brodzie określony kształt, by osiągnąć wymarzony wygląd.

Czy przeszczep brody jest skuteczny?

Skuteczność przeszczepu brody jest bardzo wysoka, ale jak w przypadku każdej procedury medycznej, efekty mogą się różnić. Zależy to w dużej mierze od doświadczenia i umiejętności lekarza, który planuje i przeprowadza zabieg, a także asystującego mu zespołu. Wiąże się to m.in. z:

  • odpowiednim przygotowaniem Pacjenta do zabiegu, w tym wykluczeniu wszystkich przeciwwskazań
  • oszacowaniem odpowiedniej liczby przeszczepianych graftów i ich odpowiedniego rozmieszczenia
  • pobraniem tylko zdrowych i najlepiej rokujących mieszków włosowych i ich selekcją
  • precyzyjnym i umiejętnym wszczepieniem włosów, tak aby nie uszkodzić graftów, a jednocześnie umieścić je na odpowiedniej głębokości i pod odpowiednim kątem
  • odpowiednią opieką po zabiegu i w trakcie okresu rekonwalescencji.

Właściwie zaplanowany i przeprowadzony przeszczep brody przynosi trwały efekt, który pozostaje z Pacjentem już na zawsze. Zarost wygląda naturalnie,  a przeszczepione włosy nie odróżniają się od naturalnie rosnących włosów w tym obszarze.

Ile kosztuje przeszczep brody?

Aktualna cena przeszczepu brody znajduje się w naszym cenniku — sprawdź cenę. Należy jednak pamiętać, że finalne koszty zabiegu są ustalane indywidualnie. Cena jest uwarunkowana głównie wielkością obszaru biorczego i liczbą przeszczepianych graftów.

Przeszczep brody — gdzie wykonać?

Jeśli rozważasz przeszczep brody, serdecznie zapraszamy do naszej Kliniki w Warszawie, specjalizującej się w zaawansowanych zabiegach przeszczepu włosów, brody i brwi. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i metod zapewniamy  precyzyjne i naturalnie wyglądające efekty, bez widocznych blizn.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz umówić się na konsultację, skontaktuj się z nami telefonicznie lub skorzystaj z możliwości bezpłatnej konsultacji — przejdź do formularza kontaktowego. Zapewniamy kompleksowe wsparcie na każdym etapie – od pierwszej wizyty, przez sam zabieg, aż po opiekę pooperacyjną.

Przeszczep włosów Przeszczep włosów

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top