Dermapen 4 – czy pomoże na wypadające włosy i łysienie?

Przeszczep włosów – zabieg, dzięki któremu trwale odzyskasz włosy!Bezpłatne konsultacje

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4 to zabieg, który cieszy się ogromną popularnością, głównie ze względu na efekty, jakie niesie w zakresie odmładzania i ujędrniania skóry. Nie jest to jednak jedyny sposób, w jaki można wykorzystać możliwości tego zabiegu. Dermapen 4 to również skuteczna metoda wspomagająca leczenie chorób skóry głowy i włosów.

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4 – co to za zabieg?

Dermapen 4 to zaawansowane narzędzie kosmetyczne wykorzystywane do mezoterapii mikroigłowej. W trakcie zabiegu wykonuje się precyzyjnie i kontrolowane mikronakłucia, które poprzez uszkodzenie naskórka prowadzą do stanu zapalnego. Wytworzone w ten  sposób reakcje zapalne stymulują syntezę nowych tkanek i rewitalizację skóry. Z kolei neutrofile, które biorą udział w procesie stanu zapalnego, uwalniają czynniki wzrostu, pobudzające fibroblasty, czyli komórki skóry odpowiedzialne za produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego — budulców, dzięki którym nasza skóra jest jędrna, sprężysta i nawilżona.

W trakcie zabiegu mikroigły penetrują skórę, tworząc liczne mikrokanaliki, które ułatwiają wchłanianie substancji aktywnych. Stąd bardzo często podczas zabiegu podaje się preparaty zawierające określone substancje np. osocze bogatopłytkowe. Warto jednak podkreślić, że już sama metoda mikronakłuć, bez zastosowania substancji aktywnej, niesie za sobą silne właściwości naprawcze dla naszej skóry.

Dermapen 4 umożliwia wykonywanie zabiegów na różnych głębokościach, a także wprowadzenie do skóry wybranych substancji pielęgnacyjnych lub leczniczych, co pozwala na dostosowanie intensywności zabiegu do indywidualnych potrzeb i stanu skóry Pacjenta. Zabieg Dermapen 4 jest stosowany m.in. w celu poprawy faktury i kolorytu skóry, ujędrnienia jej, redukcji zmarszczek, blizn i rozstępów, a także wspomagająco w leczeniu chorób skóry głowy.

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4 na wypadające włosy i łysienie.

Mezoterapia mikroigłowa przy użyciu Dermapen 4 może być stosowana także w przypadku owłosionej skóry głowy. Zabieg pobudza wzrost włosów, wzmacnia mieszki włosowe, a także zmniejsza nadmierne wypadanie włosów. Stąd jest ona bardzo często stosowana pomocniczo w leczeniu nadmiernego wypadania włosów i łysienia.

Zabieg mezoterapii mikroigłowej Dermapen 4 pobudza krążenie krwi w skórze głowy, co z kolei zwiększa ilość tlenu i składników odżywczych dostarczanych do mieszków włosowych. Ponadto mikronakłucia wywołują mikrouszkodzenia w skórze, co aktywuje procesy naprawcze i regeneracyjne skóry, w tym produkcję kolagenu i elastyny, co pozytywnie wpływa na stan skóry głowy i cebulek włosowych.

Ważne, aby pamiętać, że przyczyny nadmiernego wypadania włosów i łysienia mogą być różne i zabieg Dermapenem 4 nie zawsze będzie wskazany, a także skuteczny. Dlatego przed przystąpieniem do zabiegu należy odbyć wizytę kwalifikacyjną, a w przypadku chorób skóry skonsultować się z dermatologiem, aby ustalić przyczynę problemu i dobrać odpowiednie leczenie.

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4 na skórze głowy — jak wygląda zabieg?

Zabieg Dermapen 4 na owłosionej skórze głowy powinien być wykonywany przez doświadczonego specjalistę. Dzięki temu Pacjent ma pewność, że uniknie nadmiernego uszkodzenia skóry lub mieszków włosowych.

Przed przystąpieniem do zabiegu, skóra głowy powinna być dokładnie oczyszczona, a włosy rozdzielone na mniejsze partie. Następnie, za pomocą urządzenia Dermapen 4 lekarz wykonuje mikronakłucia w skórze głowy. W ten sposób pobudzane są procesy regeneracyjne skóry, a także stymulowany jest wzrost włosów. W trakcie zabiegu można stosować specjalne preparaty, które zwiększą skuteczność terapii mikronakłuciami.

Jakie efekty daje stosowanie  mezoterapii Dermapen 4 na skórze głowy?

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4 stosowana na skórze głowy, może przynieść szereg korzystnych efektów, w tym m.in.:

 • Pobudzenie wzrostu włosów i przeciwdziałanie ich wypadaniu. Dermapen 4 może stymulować wzrost włosów poprzez pobudzenie krążenia krwi i komórek mieszków włosowych do wzrostu.
 • Poprawa kondycji skóry głowy . Zabieg może pomóc w redukcji łupieżu, przesuszenia skóry oraz zmniejszeniu stanów zapalnych skóry głowy.
 • Regeneracja skóry. Dermapen 4 pobudza procesy regeneracyjne skóry, co może pomóc w redukcji blizn, rozstępów, a także zwiększyć jędrność i elastyczność skóry.
 • Poprawa ogólnego wyglądu włosów. Dzięki pobudzeniu wzrostu włosów, zwiększeniu ich gęstości oraz poprawie kondycji skóry głowy, poprawia się również ogólny wyglądu włosów.

Efekty zabiegu Dermapen 4 na skórze głowy będą zależne od indywidualnych uwarunkowań i początkowego stanu skóry.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu mezoterapii Dermapen 4 na skórze głowy?

Dermapen na skórze głowy może być stosowany w przypadku:

 • nadmiernego wypadania włosów
 • łysienia (w zależności od typu i po konsultacji z dermatologiem)
 • łupieżu
 • przesuszenia skóry głowy
 • blizn pooperacyjnych i pourazowych
 • chęci poprawy ogólnej kondycji skóry głowy i włosów.

Ile zabiegów Dermapen 4 na skórę głowy wykonać?

Liczba zabiegów Dermapen 4 potrzebnych do uzyskania optymalnych efektów może różnić się w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz rodzaju problemu skórnego, który chce on rozwiązać. Zwykle zaleca się serię 3-6 zabiegów przeprowadzanych co 2-4 tygodnie. Po tym okresie można przeprowadzić zabiegi utrwalające raz na kwartał lub raz na pół roku.

W przypadku łysienia androgenowego zaleca się serię 8-12 zabiegów przeprowadzanych co 2-4 tygodnie. Jednak, w celu osiągnięcia najlepszych efektów, najpierw niezbędne jest przeprowadzenie konsultacji z dermatologiem, który oceni stan skóry i doradzi odpowiednią ilość zabiegów oraz częstotliwość ich przeprowadzania.

Warto pamiętać, że efekty zabiegu Dermapen 4 nie są natychmiastowe, a ich widoczność uzależniona jest od czasu regeneracji naszej skóry. Rezultaty zwykle zauważalne są po kilku tygodniach od przeprowadzenia pierwszego zabiegu, a pełne efekty widoczne są po kilku miesiącach.

Kiedy zabieg Dermapen 4 nie jest wskazany?

Dermapen 4 jest bezpiecznym zabiegiem, istnieją jednak pewne przeciwwskazania do jego stosowania. Wśród nich są:

 • Choroby skóry, takie jak trądzik różowaty, trądzik ropny, łuszczyca, egzema lub zapalenie skóry.
 • Ciąża lub karmienie piersią.
 • Stosowanie leków z grupy retinoidów (np w trakcie leczenia trądziku)
 • Aktywne infekcje skórne, takie jak opryszczka, brodawki, czy infekcje grzybicze.
 • Choroby autoimmunologiczne, takie jak toczeń rumieniowaty, czy zapalenie stawów.
 • Krwawienie skóry, np. z powodu uszkodzenia naczyń krwionośnych.
 • Nieleczona cukrzyca, a także zaburzenia krzepnięcia krwi lub stosowanie leków przeciwzakrzepowych.

Przed przystąpieniem do zabiegu, zawsze należy skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem, aby wykluczyć możliwość wystąpienia jakichkolwiek powikłań, czy też niepożądanych skutków.

Dermapen 4 i mezoterapia skóry głowy Warszawa — gdzie wykonać?

Zabieg Dermapen 4 w Warszawie można wykonać w jednej z naszych Klinik przy ul. Złotej 61 lub Wąwozowej 8/7B. Klinika Elite posiada również swoją filię w Proszkowie przy ul. Komorowskiej 2/4.

Pacjenci naszej Kliniki mogą skorzystać z konsultacji dermatologicznej, a także podjąć kompleksowe leczenie różnych chorób skóry i włosów.

Przeszczep włosów Przeszczep włosów
Scroll to Top