Przeszczep brwi

przeszczep brwi
Przeszczep włosów – zabieg, dzięki któremu trwale odzyskasz włosy!Bezpłatne konsultacje

Brwi to bardzo ważny element twarzy, który nadaje jej charakteru i niejednokrotnie dodaje atrakcyjności. Nie dziwi więc fakt, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni przykładają dużo uwagi do ich wyglądu i stylizacji. Większość marzy o gęstych, zdrowo wyglądających brwiach, o idealnym kształcie, który podkreśli walory naszej twarzy. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się metody, które pozwalają nadać brwiom pożądanego wyglądu na długi czas, zwalniając nas tym samym z codziennej pielęgnacji.

Jedną z takich metod jest przeszczep brwi, który pozwala w sposób trwały zagęścić brwi i nadać im idealnego kształtu, ale jest także metoda, która umożliwia rekonstrukcję trwale utraconych włosów na brwiach w wyniku chorób, leczenia lub wypadku.

Przeszczep – skuteczny sposób na gęste brwi.

Transplantacja brwi pozwala uzyskać trwały i naturalny efekt gęstych brwi, o wybranym kształcie, linii i grubości. Przeszczep włosów to zabieg medycyny estetycznej cieszący się coraz większą popularnością. Przeszczepić możemy włosy na głowie, ale także zarost i brwi. Co ważne przeszczep wraz z odpowiednio prowadzoną terapią pozwala w sposób trwały odzyskać włosy.

Przeszczep brwi to rozwiązanie dla osób, które marzą o gęstych i idealnie zarysowanych brwiach, a jednocześnie nie chcą poświęcać zbyt wiele czasu na ich codzienną stylizację. Transplantacja sprawdzi również u osób, które na stałe utraciły włosy w wyniku choroby, chemio – lub radioterapii, czy też na skutek wypadku.

przeszczep brwi fue manualne

Jak przebiega zabieg przeszczepu brwi?

Przeszczep brwi jest wykonywany metodą FUE manualne. W pierwszej kolejności lekarz pojedynczo pobiera mieszki włosowe z obszarów biorczych, w tym wypadku są to włosy umiejscowione w okolicy ucha lub szyi, a u mężczyzn także często z podbródka. Następnie są one wszczepiane do miejsc biorczych na łukach brwiowych. Lekarz wszczepia mieszki pod odpowiednim kątem, tak aby po przeszczepie rosły zgodnie z naturalnym kierunkiem włosów na brwiach.

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, stąd pacjent nie odczuwa bólu. Podczas zabiegu nie ma potrzeby zakładani szwów, więc Pacjent nie musi martwić się, że pozostaną blizny.

Kto może poddać się przeszczepowi brwi?

Przeszczep brwi jest przeznaczony zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, którzy chcą zagęścić lub zrekonstruować utracone brwi.
Zabieg jest wskazany dla osób które:

  • chcą nadać brwiom odpowiedniej gęstości i skorygować ich kształt
  • zatuszować blizny znajdujące się na brwiach
  • zrekonstruować przerzedzone lub całkowicie pozbawione włosów brwi na skutek chorób, leczenia, zaburzeń hormonalnych czy też wypadków.

Przeciwwskazania do zabiegu transplantacji brwi.

Przeszczep brwi jest metodą małoinwazyjną, jednak nie każdy może z niego skorzystać. Przeszczepu brwi nie wykonuje się u osób chorych na cukrzycę, z zaburzeniami krzepnięcia krwi, nieuregulowanym ciśnieniem tętniczym, a także w przypadku występowania chorób krążenia. Przeciwwskazaniem jest również ciąża i zbyt młody wiek – w zależności od kliniki wynosi od 18 do 21 lat.

Efekty przeszczepu brwi.

Włosy na brwiach zaczynają odrastać mniej więcej po 7-9 miesiącach po zabiegu, a pełny efekt możemy zaobserwować po około 12 miesiącach. Przeszczepione włosy wyglądają i układają się naturalnie.

Zalecenia po zabiegu.

Pacjent po zabiegu może od razu wrócić do domu. Przez około tydzień po zabiegu może utrzymywać się lekka opuchlizna i zaczerwienienie. Pacjent może także odczuwać delikatny dyskomfort w miejscach, z których zostały pobrane włosy.

Przeszczep włosów Przeszczep włosów
Scroll to Top