Przeszczep brody i wąsów Warszawa

Przeszczep wąsów i brody Warszawa
Przeszczep włosów – zabieg, dzięki któremu trwale odzyskasz włosy!Bezpłatne konsultacje

Męski zarost to coś więcej niż wąsy i broda – od zawsze był symbolem mądrości, męskości i siły, władzy, a także wyznawanej wiary czy też statusu społecznego. Dziś, zadbany i dobrze przystrzyżony zarost to wyznacznik stylu, który także w pewnym sensie świadczy o właścicielu.

Zanim jednak broda i wąsy na nowo powróciły do łask, na wiele lat odeszły do lamusa, mylnie kojarząc się z zaniedbaniem lub przynależnością do motocyklowych subkultur. Po długiej przerwie powróciły, stając się modnym elementem, podkreślającym męską naturę.

Krótka historia męskiego zarostu

Perypetie męskiego zarostu sięgają czasów prehistorycznych, w których choć broda pełniła ważną funkcję, bo ogrzewała ciało i chroniła twarz podczas walki, to także przysparzała kłopotów. Świadczą o tym znajdowane przez archeologów pierwsze, prymitywne przyrządy do golenia, które w miarę rozwoju cywilizacji ewoluowały, a wraz z nimi także znaczenie i rola brody.

Grecy traktowali zarost bardzo poważnie, broda była symbolem dorosłości i męskości, golenie zaś było oznaką zniewieściałości. Sama broda stanowiła dla nich intymną sferę, której bez pozwolenia nie można było dotknąć. Warto dodać, że już wtedy dbano o brodę i jej kształt, a do stylizacji używano specjalnych narzędzi i olejków.

Zmiany wprowadził Aleksander Wielki, który wręcz zachęcał swoich żołnierzy do golenia zarostu, gdyż broda miała przeszkadzać im w walce. Podobne stanowisko przejęli rzymianie, którzy także preferowali gładka i wypielęgnowaną twarz.

W średniowieczu broda nadal stanowiła symbol męskości i mądrości, ale w prawie kanonicznym była zakazana i każdy mnich i duchowny musiał się golić. Od czasów renesansu zamiłowanie do zarostu przyjmowało różne formy. Choć symbolika brody pozostawała niezmienna, to zmieniał się wygląd i kształt zarostu.

Od bujnych i rozłożystych bród niczym u Leonarda da Vinci lub Kochanowskiego, po drobne i wystylizowane brody jak u Szekspira. Warto również wspomnieć o naszych rodzimych, sarmackich wąsach, zwariowanym wąsiku a la Salvador Dali lub Einstein, czy też drobnym wąsiku rodem z kina lat 30 i 40.

Wraz z pojawieniem się maszynek do golenia i elektrycznej golarki, zaczęto bardzo intensywnie promować w reklamach trend gładkiej, ogolonej twarzy, jednoznacznie ukazując ją jako wyjątkowo atrakcyjną dla płci przeciwnej. Trend ten utrzymywał się przez lata, jednak brody powróciły i jak podkreślają fryzjerzy i barberzy, tym razem pozostaną zdecydowanie na dłużej.

Wielki powrót wąsów i brody.

Męski zarost od kilku sezonów przeżywa swój złoty wiek i jak zauważyli styliści, trend brody i wąsów raczej utrzyma się jeszcze przez długi czas. Do łask powróciły nie tylko eleganckie i dobrze przystrzyżone brody, ale także niesforne wąsy i drobne wąski, a nawet oldschoolowy zarost rodem z PRL-u.

Dlaczego moda na zarost powróciła? Nagły powrót zamiłowania do zarostu nie umknął antropologom i socjologom, którzy, powodów doszukują się w zmianach społecznych. Z jednej strony wszystko za sprawą mody, z drugiej zaś, jak podkreślają badacze, chodzi o symbolikę brody.

Dziś mężczyźni nie są niezastąpieni, a wiele typowo męskich stanowisk obejmują kobiety. Można rzec, że słaba płeć przestał być słaba i Panowie podświadomie szukają sposobu, aby podkreślić swoją męskość i siłę. Z drugiej strony, może być to także chęć pokazania swojej prawdziwej męskiej i niepokornej natury. Stąd sięgają po iście męski atrybut, czyli brodę, która przecież jest symbolem męskości, siły i mądrości, a przy tym doskonale wygląda, nadaje atrakcyjnego wyglądu i przyciąga płeć żeńską.

Warto dodać, że od kilku lat popularnością cieszą się seriale i filmy osadzone w epokach, takich jak starożytność lub średniowiecze, gdzie brody były bardzo popularne, a bohaterowie posiadający zarost np. Wikingowie, Spartanie czy też rycerze charakteryzowali się cechami takimi jak siła charakteru, kunszt walki, umięśnione, wyćwiczone i atrakcyjne ciało. Stąd też nie pierwszy raz trend kreowany przez kultowych bohaterów z ekranów przeniósł się do życia codziennego.

przeszczep brody i wąsów Warszawa

Brody powróciły, a barber shopy przeżywają oblężenie Panów, którzy nie tylko chcą mieć brodę, ale chcą, aby była zadbana, gęsta i dobrze przystrzyżona. Co więcej, nie ma określonego kanonu kształtu i długości zarostu, a Panowie coraz częściej decydują się na wyróżniający się i awangardowy zarost.

Co zrobić, gdy zarost nie jest jak u Wikinga? Dlaczego broda nie rośnie?

Niestety, jak to często bywa, nie zawsze nasze oczekiwania idą w parze z tym, czym obdarzyła nas natura. O czym często przekonują się Panowie zapuszczający po raz pierwszy dłuższą brodę. Choć może to dziwić, nie każdy mężczyzna został obdarzony gęstym i równomiernym zarostem.

Broda nie rośnie tak jakbyśmy tego chcieli z wielu powodów. Jednym z głównych czynników są uwarunkowania genetyczne oraz zaburzenia hormonalne. Owłosienie na twarzy, podobnie jak włosy na ciele lub głowie może zostać utracone wskutek chemio- i radioterapii, przyjmowania niektórych leków lub łysienia plackowatego. Winą obarcza się także nieodpowiednią pielęgnację.

Warto pamiętać, że włosy odzwierciedlają stan naszego organizmu i wszystkie odchylenie od normy, także w kwestii zarostu warto skonsultować z lekarzem.

Jak zagęścić zarost? Czy brodę i wąsy można przeszczepić?

Istnieje wiele metod zagęszczania zarostu. Poczynając od suplementacji, pielęgnacji, zabiegów kosmetycznych, kończąc na bardziej zdecydowanych metodach, jak przeszczep brody.

Trzeba jednak wiedzieć, że jeśli przyczyną słabego zarostu na twarzy są hormony (androgeny) lub stan chorobowy, pielęgnacja nie przyniesie tak spektakularnych efektów jak rekonstrukcja zarostu za pomocą przeszczepu włosów.

Na czym polega przeszczep brody?

Przeszczep brody, wąsów lub brwi, polega na pobraniu mieszków włosa z podbródka i wszczepieniu ich w miejscu pozbawionym owłosienia, w tym przypadku twarzy.

Rekonstrukcji zarostu można dokonać jedną z tradycyjnych metod, podczas której mieszki włosowe pobiera i rozdziela lekarz. W przypadku, gdy nie ma możliwości pobrania mieszków włosowych z podbródka, można pobrać mieszki z potylicy i zastosować najnowszą metodę transplantacji włosów, czyli przeszczep z udziałem innowacyjnego Robota Artas iX.

Pacjent otrzymuje spersonalizowany projekt zarostu i linii włosów, dostosowany do jego oczekiwań. W tej kwestii jedyną granicą jest zdrowy rozsądek, bo dzięki przeszczepowi istnieje możliwość stworzenia brody, wąsów lub brwi o dowolnym obszarze, kształcie i gęstości.

Efekty przeszczepu brody

Efekt przeszczepu brody, podobnie jak w przypadku transplantacji włosów pojawia się mniej więcej po 6-9 miesiącach. Dzieje się tak, ponieważ po przeszczepie włosy najpierw wypadają (zostają cebulki), a w ich miejsce wyrastają nowe, mocne włosy, na które trzeba poczekać kilka miesięcy. Warto jednak czekać, ponieważ efekt, jaki otrzymamy jest naturalny i trwały.

 

 

Przeszczep włosów Przeszczep włosów
Scroll to Top