Jak nawilżyć bardzo suche włosy?

Przeszczep włosów – zabieg, dzięki któremu trwale odzyskasz włosy!Bezpłatne konsultacje

Bardzo suche włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Potrzebują silnego nawilżenia i wprowadzenia zmian w codziennej pielęgnacji. Systematyczne stosowanie odpowiednich preparatów może przynieść zadowalające efekty.

Jakie są przyczyny przesuszania się włosów?

Nadmierne przesuszanie się włosów uzależnione jest od wielu czynników. Głównie włosy przesuszają się dlatego, że włókna włosowe ulegają zniszczeniu. Taki stan włosów powoduje najczęściej poddawanie ich zabiegom takim jak farbowanie i rozjaśnianie. Oprócz tego negatywnie na strukturę włosa wpływają wysokie temperatury, dlatego powinno się ograniczać używanie prostownicy, lokówki i suszarki. Nieumiejętne posługiwanie się urządzeniami do włosów może również doprowadzić do ich przesuszenia i osłabienia. Włosy pozbawione nawilżenia są zdecydowanie bardziej podatne na łamanie i rozdwajanie końcówek.

Czym charakteryzują się suche włosy?

Kiedy poziom nawilżenia włosa maleje, traci on swoje właściwości fizyczne. Przesuszone włosy charakteryzują się nadmierną łamliwością, spowodowaną otwartymi łuskami włosa. Oprócz tego suche włosy są pozbawione blasku, matowe oraz mają zwiększoną zdolność do przesuszania się. Takie włosy są mało elastyczne i podatne na elektryzowanie się. Często zdarza się tak, że włosy przesuszają się tylko od połowy długości, a u nasady są normalne.

Jak pielęgnować suche włosy?

Suche włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Najważniejsze jest domknięcie łuski włosa. W trakcie pielęgnacji powinno się dostarczać włosom humektanty, które mają naturalną zdolność do wiązania wody oraz emolienty, których działanie wytwarza na włosach specjalną warstwę ograniczającą odparowywanie wody. W pielęgnacji powinniśmy wykluczyć produkty, które w swoim składzie zawierają silne silikony. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów, które odpowiednio odżywiają i nawilżają włosy. Warto pamiętać, że przesuszone włosy wymagają codziennego nawilżania. Wskazane jest po umyciu stosowanie specjalnych odżywek lub masek. Dodatkowo na końcówki włosów powinno się nakładać olejki.

Jak nawilżyć suche włosy domowymi sposobami?

Jeśli chcemy nawilżyć suche włosy, możemy wypróbować kilka domowych sposobów. Aby zamknąć otwarte łuski włosa, które odpowiadają za nawilżenie, jedną ze skutecznych metod jest płukanie włosów zimną wodą zaraz po ich umyciu. Inny  sposób na domknięcie łusek to mycie włosów specjalnymi płukankami, które w swoim składzie zawierają ocet.

Bardzo skutecznym, a zarazem łatwym do przeprowadzenia w domu zabiegiem jest olejowanie włosów. Olejowanie polega na zaaplikowaniu na całe włosy oraz na skórę głowy odpowiednio dobranych olejów roślinnych. Najlepiej zabieg przeprowadzać wieczorem. Tak na naolejowane włosy pozostawiamy na całą noc, po czym rano dokładnie spłukujemy.

Innym domowym sposobem jest sporządzenie masek nawilżających. Sprawdzone domowe maseczki będą idealnym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na nawilżeniu i odżywieniu włosów. Maseczkę wystarczy nałożyć na włosy na 30 minut, po czym dokładnie spłukać. Do najlepszych maseczek nawilżających zalicza się maseczkę miodową, jajeczną oraz z awokado.

Przeszczep włosów Przeszczep włosów
Scroll to Top