Czy przeszczep włosów jest trwały?

Przeszczep włosów – zabieg, dzięki któremu trwale odzyskasz włosy!Bezpłatne konsultacje

Efekty i trwałość zabiegów medycyny estetycznej nie bez powodu budzi duże zainteresowanie. W końcu celem jest widoczna poprawa wyglądu, która odmienia nie tylko wizerunek, ale także i życie naszych Pacjentów. Nie inaczej jest w przypadku przeszczepu włosów.

Przeszczep włosów – trwałość

Czy przeszczepione włosy na pewno już nie wypadną? To jedno z najczęściej zadawanych pytań podczas wizyty kwalifikacyjnej do zabiegu. Tak, transplantacja włosów na głowie, czy też w obszarze brwi lub zarostu jest trwała, gdyż przeszczepione mieszki włosowe pozostają z Pacjentem już do końca życia.

W przypadku niektórych typów łysienia, np. łysienia androgenowego, ważna jest jednak całościowa terapia tego schorzenia. Sam przeszczep to leczenie objawowe, które maskuje utratę owłosienia w tych obszarach, w których nie da się już odzyskać włosów za pomocą leczenia farmakologicznego. Stąd, konieczne jest wdrożenie leczenia, które zatrzyma dalszą utratę mieszków włosowych. W praktyce wygląda to tak, że jeśli Pacjent posiada spore zakola, które są wynikiem łysienia androgenowego, lekarz prowadzi terapię, która zatrzymuje dalszą utratę włosów, czyli powiększanie się zakoli, a przeszczep maskuje zakola, które już powstały.

Który lekarz leczy łysienie?

Osoby borykające się z problemem nadmiernej utraty włosów lub łysienia bardzo często mają problem z wyborem odpowiedniego specjalisty, gdyż nie wiedzą do którego lekarza się udać. Leczeniem łysienia zajmuje się dermatolog. Z uwagi, że łysienie może być objawem innej choroby, dermatolog może zalecić wizytę u lekarza innej specjalizacji np. endokrynologa.

Czy przeszczep włosów może się nie przyjąć?

Przeszczep metodą FUE manualne lub robotyczne (Artas IX) pozwala na przyjęcie się aż 98% przeszczepionych mieszków włosowych. Zdarza się jednak, że przeszczep włosów nie przynosi oczekiwanego rezultatu. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest najczęściej źle dobrana metoda przeszczepu lub jego nieumiejętne przeprowadzenie, czyli niewłaściwa selekcja mieszków włosowych, uszkodzenie graftów podczas ich pobierania i wszczepienia, a także wszczepienie włosów na złej głębokości i pod złym kątem. Na efekt przeszczepu włosów ma także wpływ stosowanie się Pacjenta do zaleceń przed i po zabiegowych.

Przeszczep włosów musi być wykonany z ogromną precyzją, dlatego niezmiernie ważne, aby Pacjent wybrał renomowaną klinikę i zespół medyczny z dużym doświadczeniem. Klinika Elite Centrum Przeszczepów Włosów to także certyfikowane Centrum Szkoleniowe Artas IX, dlatego nasi Pacjenci mają pewność, że trafią pod opiekę jednych z najlepszych lekarzy z dziedziny dermatologii i medycyny estetycznej, a sam zabieg zostanie wykonany przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu (m.in. robot do przeszczepów włosów Artas IX).

W jakim wieku można przeszczepić włosy?

Wiek, w którym można przeszczepić włosy zależy od przyczyny ich utraty. Jeśli powodem jest łysienie androgenowe lub inna choroba zazwyczaj zaleca się, aby Pacjent miał ukończone 24 lata, a w niektórych przypadkach nawet 30 lat.

W przypadku, gdy utrata włosów jest spowodowana wypadkiem np. poparzeniem, włosy można przeszczepić zdecydowanie wcześniej. Ogromna zaletą przeszczpu włosów jest to, że pozwala on odzyskać owłosienie nie tylko na głowie, ale także na brwiach i w obszarze zarostu.

Czy można przeszczepić czyjeś włosy?

Przeszczep włosów wykonuje się wyłącznie z użyciem mieszków włosowych pobranych od Pacjenta – nie pobiera się ich od innej osoby. Włosy można pobrać z wielu obszarów ciała, choć głównie pobiera się je z potylicy. Wszystko zależy od tego ile mamy włosów w obszarze dawczym i ile włosów chcemy zaszczepić.

Dużym plusem jest to, że przeszczepione włosy wyglądają tak samo jak włosy, które wcześniej rosły w obszarze biorczym, czyli włosy przeszczepione z potylicy do brwi nie będą się odznaczać od włosów, które dotychczas rosły na brwiach.

Ile kosztuje przeszczep włosów – Warszawa

Ceny przeszczepu włosów w Warszawie w naszej Klinice Elite Centrum Przeszczepów Włosów zaczynają się od 8000  zł w przypadku przeszczepu FUE manualne wąsów, od 7000 zł za przeszczep FUE manualne brwi i zarostu oraz od 15 000  za przeszczep FUE manualne włosów na głowie. Cena za przeszczep włosów FUE robotyczne Artas IX zaczyna się od 15 000 zł. Wszystkie ceny są uzależnione od liczby przeszczepianych mieszków włosowych.

Osoby zainteresowane zapraszamy na bezpłatną konsultację z naszym konsultantem medycznym.

Przeszczep włosów Przeszczep włosów
Scroll to Top