Jak trwale wymodelować brwi, by wyglądały naturalnie?

Przeszczep włosów – zabieg, dzięki któremu trwale odzyskasz włosy!Bezpłatne konsultacje

Brwi odgrywają istotną rolę w naszym wyglądzie. Obecnie, wraz z trendem no makeup look, coraz większą popularnością cieszą naturalnie wyglądające brwi. Przerysowane i “odrysowane od linijki” brwi przestają być modne, a trendem staje się modelowanie w sposób bardziej subtelny i harmonijny. Niestety, nie wszyscy zostaliśmy obdarzeni gęstymi i kształtnymi brwiami, które wystarczy odpowiednio wyczesać. Stąd też wiele osób poszukuje metod, które pozwolą trwale zagęścić i wymodelować brwi, a jednocześnie zachowają ich naturalny wygląd.

Trwałe modelowanie brwi — makijaż permanentny, laminacja, microblading czy przeszczep?

Trwałe modelowanie brwi obejmuje różne metody i techniki. Obecnie dużą popularnością cieszy się makijaż permanentny, microblading, laminacja i przeszczep. Każda z tych technik ma swoje zalety i wady.

  • Makijaż permanentny

Makijaż permanentny (znany również jako trwały makijaż) to technika polegająca na wprowadzaniu pigmentu pod skórę za pomocą cienkiej igły. Proces ten jest przeprowadzany w celu wypełnienia, zdefiniowania i ukształtowania brwi. Efekt utrzymuje się przez długi czas, jednak z czasem pigment  stopniowo blaknie lub odbarwia się i wymaga odświeżenia.

  • Microblading

Microblading jest techniką makijażu permanentnego, w której pigment jest precyzyjnie wprowadzany pod skórę za pomocą specjalnego pióra. Proces ten pozwala “narysować” naturalnie wyglądające włosy, co daje efekt pełniejszych brwi. Efekty  microbladingu mogą utrzymywać się od 1 do 3 lat, jednak może on wymagać odświeżenia w celu utrzymania intensywności koloru. Minusem tej metody jest jednak ryzyko blizn, które mogą pozostać po zabiegu.

  • Laminacja brwi

Laminacja brwi jest techniką, która polega na podkreśleniu naturalnego kształtu brwi poprzez nałożenie specjalnego preparatu, który je podnosi, wygładza i nadaje im bardziej zdefiniowanego wyglądu. Efekt laminacji utrzymuje się przez kilka tygodni. Metoda ta jest szczególnie skuteczna dla osób z grubymi, gęstymi i niesfornymi brwiami, które wymagają zdyscyplinowania.

  • Przeszczep brwi

Makijaż permanentny, laminacja, czy też microblading to metody, które modelują brwi na określony czas. Co więcej, nie zagęszczają ich, lecz sprawiają, że wizualnie wyglądają na wypełnione. Jedyną metodą, która w sposób trwały zagęszcza i modeluje brwi jest przeszczep włosów.

Przeszczep brwi — dlaczego warto wybrać tę metodę?

Niezależnie od tego, czy pragniemy wypełnić zbyt rzadkie brwi, uzupełnić ubytki spowodowane chorobą lub  bliznami, czy też całkowicie zrekonstruować i odbudować utracone brwi, to właśnie przeszczep zapewni trwałe i naturalne rezultaty.Przeszczep brwi to nadal dosyć innowacyjna metoda, która pozwala w sposób trwały uzupełnić brakujące obszary brwi, a także je wymodelować. Dzięki temu Pacjenci cieszą się pięknymi i naturalnymi brwiami, które pozostaną z nim już na zawsze.

Przeszczep brwi jest wykonywany metodą FUE manulne. Podczas zabiegu lekarz pobiera mieszki włosowe z obszaru potylicy lub ucha. Następnie są one selekcjonowane, po czym  najbardziej jakościowe mieszki są wszczepiane we wcześniej zaprojektowany obszar brwi.  Po zakończeniu procesu gojenia przeszczepione włosy wypadają, następnie stopniowo odrastają nowe, tworząc naturalny i trwały rezultat. W efekcie Pacjenci nie muszą już poświęcać tyle czasu na codzienną stylizacją brwi, ponieważ ich nowe brwi są pełne, gęste i kształtne.

Trzeba jednak pamiętać, że przeszczepione brwi nie tylko wyglądają naturalnie, ale w gruncie rzeczy właśnie takie są, stąd też “zachowują się” jak naturalne brwi i wymagają przycinania, rozczesywania oraz pielęgnacji.

Efekty przeszczepu brwi

  • Naturalny wygląd. Przeszczep brwi umożliwia osiągnięcie naturalnego efektu. Wykorzystuje się włosy pobrane z głowy Pacjenta, dzięki czemu brwi wyglądają autentycznie i harmonijnie współgrają z urodą Pacjenta.
  • Trwały efekt. Przeszczepione włosy pozostają z Pacjentem już do końca życia.
  • Indywidualne projektowanie. Przeszczep brwi pozwala na indywidualne zaprojektowanie kształtu brwi, który pasuje do proporcji twarzy i podkreśla naturalne piękno. Na wizycie kwalifikacyjnej, lekarz wspólnie z pacjentem ustala pożądany wygląd i kształt brwi.
  • Minimalna inwazyjność. Technika FUE, stosowana przy przeszczepie brwi, jest mało inwazyjna. Pobieranie włosów odbywa się pojedynczo, co minimalizuje ryzyko blizn i skraca czas rekonwalescencji. Nie ma również konieczności wykonywania większych nacięć czy też zakładania szwów. Pacjent tego samego dnia może wrócić do domu.
  • Bezpieczeństwo i skuteczność. Przeszczep brwi to procedura medyczna, która jest przeprowadzana już od wielu lat. Stąd też obecnie stosowane techniki dają gwarancję bezpieczeństwa i skuteczności.
  • Poprawa samooceny i samopoczucia. Brwi odgrywają istotną rolę w wyglądzie i ekspresji twarzy. Przeszczep brwi może znacząco poprawić samoocenę i pewność siebie u osób, które borykają się z rzadkimi i niesymetrycznymi brwiami lub całkowicie je utraciły.
Przeszczep włosów Przeszczep włosów
Scroll to Top