Jak wygląda przeszczep włosów robotem Artas iX?

Przeszczep włosów – zabieg, dzięki któremu trwale odzyskasz włosy!Bezpłatne konsultacje

Przeszczep włosów robotem wzbudza duże zainteresowanie — nie tylko ze względu na wysoką skuteczność zabiegu. Pacjenci są także ciekawi tego, jak wygląda i jak działa robot, który pomaga w przeprowadzeniu zabiegu. Oto co warto wiedzieć o robocie Artas iX.

Robot Artas iX – przełom w transplantacji włosów. 

Artas iX to robot medyczny do przeszczepów włosów, zaprojektowany przez wynalazcę robota DaVinci, który od wielu lat jest wykorzystywany przez lekarzy do przeprowadzania operacji i zabiegów chirurgicznych. Zaawansowana technologia Artas iX wspomaga lekarza w czynnościach kluczowych dla uzyskania optymalnego efektu zabiegu, czyli powtarzalnych ruchach, wyborze najbardziej jakościowych mieszków włosowych oraz precyzyjnym pobraniu ich i wszczepieniu z uwzględnieniem parametrów tj. właściwa głębokość, odległość między wszczepionym mieszkami, a także odpowiedni kąt nachylenia.

Przeszczep FUE robotyczne cechuje także duża wydajność zabiegu. Robot w ciągu 1 godziny jest w stanie pobrać ponad 1000 graftów i  następnie w ciągu 1 – 1,5 godziny przygotować 2000 do wszczepu. Dla porównania, lekarz do pobrania takiej samej liczby graftów potrzebuje około 6 – 8 godzin.

Robot Artas iX jest zbudowany z podstawy wyposażonej w monitor z dotykowym ekranem oraz 7 – osiowe ramię KUKA, które składa się z wielokamerowego systemu wizyjnego o wysokiej rozdzielczości i wielopłaszczyznowej końcówki, która dokonuje nacięć na podstawie obliczeń algorytmu robota.

Co  decyduje o wysokiej skuteczności przeszczepu włosów robotem Artas iX:

 • algorytm sztucznej inteligencji — optymalizuje pobieranie i wszczepianie włosów
 • system wizyjny o wysokiej rozdzielczości — dokonuje inteligentnej analizy obszaru dawczego i biorczego, wybiera tylko mieszki włosowe o najwyższej jakości
 • praca w czasie rzeczywistym — robot w trakcie zabiegu mapuje procesy i “uczy się” nowych wzorców, dzięki czemu cały czas doskonali proces przeszczepu włosów
 • 7 – osiowe ramię — gwarantuje niezwykłą precyzję i powtarzalność ruchów, eliminuje ryzyko uszkodzenia graftów, a także zwiększa wydajność zbiegu.

Przeszczep włosów robotem Artas iX – jak przebiega?

Przeszczep FUE robotyczne przebiega na podobnych zasadach jak przeszczep FUE manualne, z tym że na sali zabiegowej oprócz lekarza i personelu medycznego, znajduje się także robot, który wspomaga lekarza w najważniejszych i zarazem najtrudniejszych czynnościach, które wymagają ogromnej precyzji i skupienia.

W tym miejscu warto podkreślić, że FUE manualne, wykorzystywane np. w przeszczepach zarostu, brwi i włosów, nie jest metodą gorszą i mniej skuteczną, ze względu na to, że lekarza  sam pobiera i wszczepia mieszki włosowe. Pamiętajmy, że niesamowita precyzja to domena chirurgów i lekarzy medycyny estetycznej.

Przed przeszczepem robotycznym, podobnie jak w przypadku każdego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, odbywa się wizyta kwalifikacyjna. W jej trakcie lekarz wykluczy przeciwwskazania do zabiegu, zaleci konieczne badania, a także pozna oczekiwania pacjenta. System Artas iX pozwala na wizualizację efektu przeszczepu, w związku z czym Pacjent wraz z lekarzem może dokładnie zaprojektować wygląd swojej nowej fryzury .

W trakcie zabiegu personel medyczny goli obszar dawczy i biorczy – jest to konieczne, aby uwidocznić mieszki włosowe, a także właściwie przygotować miejsca do wszczepienia włosów.  Oba obszary są znieczulane miejscowo.  Przed zabiegiem lekarz zaznacza obszar dawczy i biorczy dla robota, są one widoczne także na ekranie monitora Artas iX, więc lekarz może śledzić pracę robota. Robot dokonuje analizy obu obszarów, w celu wybrania najzdrowszych i najmocniejszych graftów, a także, aby optymalnie “zagospodarować” obszar biorczy, czyli wszczepić włosy w odpowiednich odległościach, pod odpowiednim kątem i na właściwej głębokości. Dzięki temu efekt przeszczepu jest naturalny.

Po analizie obszaru dawczego, ramię robota pobiera wybrane mieszki włosowe, które są następnie selekcjonowane, rozdzielane i liczone przez personel medyczny. Opracowane grafty są wszczepiane w przygotowany i oznaczony obszar biorczy.

Zaraz po zakończeniu zabiegu Pacjent może od razu wrócić do domu. Nie ma konieczności hospitalizacji. Konieczna jest wizyta kontrolna oraz stosowanie się do otrzymanych zaleceń.

Przeciwwskazania do przeszczepu włosów robotem.

FUE robotyczne Atas iX to małoinwazyjny i bardzo bezpieczny zabieg, jednak istnieją pewne przeciwwskazania. Przeszczep włosów nie jest wskazany w przypadku:

 • cukrzycy
 • chorób układu sercowo -naczyniowego
 • problemów z krzepliwością krwi
 • przyjmowania niektórych leków
 • stanów zapalnych skóry
 • uczulenia na środki znieczulające
 • ciąży i laktacji
 • braku miejsc z włosami do pobrania.

Przeszczep włosów robotem – efekty.

Transplantacja włosów robotem Artas iX daje naturalny i trwały efekt. Podczas przeszczepu przyjmuje się aż 98% przeszczepionych włosów. Pierwszy, wizualny efekt jest widoczny niemal od razu. Optymalny rezultat przeszczepu włosów pojawia się po około 6-9 miesiącach, gdy włosy odrastają. Przeszczepione włosy najpierw wypadają, a w ich miejscu pojawiają się nowe włosy. Zabieg nie pozostawia blizn i śladów w obszarze dawczym i biorczym.

Przeszczep włosów robotem – cena Warszawa.

Cena FUE robotyczne Artas iX jest nieco wyższa niż cena przeszczepu manualnego. Cena bazowa zazwyczaj rozpoczyna się od 17 tys. zł, jednak koszt zabiegu zawsze jest ustalany indywidualnie, w zależności od liczby przeszczepianych graftów. Nasi Pacjenci mają możliwość rozłożenia zabiegu na raty, m.in. 0%.

 

Przeszczep włosów Przeszczep włosów
Scroll to Top