Jak szybko zapuścić zarost?

Przeszczep włosów – zabieg, dzięki któremu trwale odzyskasz włosy!Bezpłatne konsultacje

Gęsty, równy i zadbany zarost to nie tylko symbol męskości, ale także wyznacznik dobrego gustu i wysublimowanego stylu. Najpierw jednak trzeba zarost zapuścić, a to jak się okazuje, wcale nie jest proste. Oto najczęściej zadawane pytania, związane z zapuszczaniem brody.

Jak długo rośnie zarost?

Niestety, na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Teoria podpowiada, że zarost podobnie jak włosy rośnie mniej więcej od 1 do 1,5  cm miesięcznie. Dla wielu Panów zapuszczających zarost jest to dosyć optymistyczna wiadomość. W praktyce jednak włosy rosną swoim indywidualnym tempem, a ich wzrost nigdy nie jest taki sam. Możemy co prawda trochę “pomóc” naszym włosom, stwarzając im optymalne warunki do wzrostu poprzez wzmocnienie ich od wewnątrz i właściwą pielęgnację.

Czy da się zagęścić zarost?

Gęstość zarostu, podobnie jak gęstość włosów na głowie jest uwarunkowana genetycznie, stąd jeżeli od zawsze posiadaliśmy rzadki zarost, a w naszej rodzinie mężczyźni nie posiadają bujnych bród i wąsów, to i my raczej nie będziemy mogli się takowymi poszczycić. Warto jednak pamiętać, że zarost swoją finalną formę przybiera w okolicach 30 r.ż, więc jest szansa, że do tego czasu broda się zagęści.

Posiadacze rzadkiego zarostu muszą mieć świadomość, że gęstość zarostu jest uwarunkowana liczbą posiadanych mieszków włosowych. Jeżeli jest ich dużo, ale z jakiegoś powodu ich praca została zakłócona i włoski nie wyrastają prawidłowo, to jest szansa na pobudzenie ich do wzrostu i ponowne zagęszczenie brody lub wąsów. W przypadku, gdy słaby zarost to nasza cecha genetyczna lub mieszki włosowe uległy trwałemu uszkodzeniu,  musimy być świadomi, że  ani zmiana diety, ani preparaty do włosów nie “wyprodukują” nowych mieszków włosowych w naszej skórze. Jedyna szansa na oszukanie natury to przeszczep włosów.

Co zrobić, żeby włosy na brodzie rosły szybciej?

Pobudzenie wzrostu zarostu na długość jest zdecydowanie łatwiejsze, a przede wszystkim możliwe do osiągnięcia. W tym wypadku zarówno wprowadzenie zmian w diecie i stylu życia, jak i  stosowanie różnego rodzajów preparatów, czy zabiegów ma sens i zazwyczaj przynosi upragniony efekt.

Właściwa pielęgnacja brody.

Pielęgnacja brody powinna opierać się na regularnym przeczesywaniu i szczotkowaniu. Choć brzmi to trochę banalnie, to zarost powinien być przeczesywany zarówno grzebieniem, jak i szczotką (zwana kartaczem). Dzięki temu pozbędziemy się bakterii i martwego naskórka, a szczotkowanie dodatkowo nada objętości naszej brodzie. Zaleca się, aby szczotkować lub przeczesywać brodę przynajmniej dwa razy dziennie.

Kolejny ważny punkt w pielęgnacji zarostu to wybór odpowiednich kosmetyków. Najczęściej polecanym preparatem jest olejek do brody, który zapewnia zarówno skórze, jak i włosom odpowiedni poziom natłuszczenia i nawilżenia. Na rynku dostępne są także olejki, które dodatkowo przyspieszają porost brody. Inne polecane preparaty to balsamy i woski, które ujarzmiają niesforne kosmyki na brodzie lub wąsach. Wielu Panów używa także specjalnych szamponów do brody, są one przydatne, zwłaszcza gdy chcemy oczyścić brodę z produktów do stylizacji.

Wzmocnienie zarostu od wewnątrz, czyli dieta i suplementy pobudzające wzrost.

Ważnym czynnikiem, który może przyspieszyć zapuszczanie zarostu, jest odpowiednia dieta i suplementacja. Broda, podobnie jak nasze włosy, “lubi” określone składniki, które możemy bez problemu dostarczyć organizmowi wraz z pożywieniem lub suplementując je. Są to:

  • witaminy z grupy B, które są niezbędne dla prawidłowego wzrostu włosów
  • minerały tj. cynk, krzem, selen, które mają bezpośredni wpływ na prawidłowy rozwój i wzrost włosów
  • kwasy Omega – 3, odpowiadają za prawidłowe nawilżenie włosów i skóry, przyczyniają się także do ich lepszego wzrostu
  • zioła i rośliny tj. pokrzywa, skrzyp polny, kozieradka, wiesiołek czarna rzepa.

Co zrobić, gdy włosy na brodzie nie rosną?

Mimo wielu starań może okazać się, że włosy na brodzie nie będą tak gęste jak byśmy tego chcieli, a nasz zarost będzie posiadał prześwity i nierówną linię. W takim wypadku jedynym rozwiązaniem jest przeszczep zarostu, który w sposób trwały zagęści i wyrówna zarost.

Przeszczep zarostu to zabieg, który polega na pobraniu od Pacjenta mieszków włosowych (najlepiej z podbródka),  a następnie wszczepieniu ich w obszar zarostu. Transplantacja to metoda, która przynosi trwały i naturalny rezultat. Pacjent ma możliwość zaprojektowania nowej linii zarostu, zagęszczenia go i  uzupełnienia prześwitów. Zabieg pozwala nie tylko na poprawę wyglądu brody lub wąsów, ale także na ich całkowitą rekonstrukcję lub odbudowę — gdy zostały utracone na skutek wypadku lub choroby.

Przeszczep włosów Przeszczep włosów
5 na podstawie 1 opinii

1 opinia na temat “Jak szybko zapuścić zarost?”

  1. Mam problem z zarostem, ponieważ mam “plamy”, w których włosy w ogóle nie rosną. Przeszczep włosów wydaje się być interesującą opcją, choć zdaję sobie sprawę, że to kosztowny zabieg.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top