Jaki szampon na łysienie dla mężczyzn?

Przeszczep włosów – zabieg, dzięki któremu trwale odzyskasz włosy!Bezpłatne konsultacje

Coraz więcej mężczyzn boryka się z problemem nadmiernej utraty włosów. Bardzo często jest to przyczyną kompleksów i spadku pewności siebie. Właściwa pielęgnacja jest pierwszym krokiem, który może poprawić stan włosów i skóry głowy, a także być uzupełnieniem kuracji przeciw łysieniu.  Podstawą pielęgnacji w tym wypadku jest właściwe mycie, dlatego  warto wiedzieć jaki szampon będzie najlepszy na łysienie.

Jakie są przyczyny łysienia u mężczyzn?

Obecnie przyczyn nadmiernej utraty włosów jest wiele – są to zarówno czynniki zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Mężczyźni najczęściej tracą włosy z powodu wzrostu poziomu męskich hormonów płciowych androgenów, złego odżywiania, nieodpowiedniej pielęgnacji, czy też nadmiernego stresu. W przypadku, kiedy proces wypadania włosów trwa długo i nie pomaga odpowiednia pielęgnacja, należy udać się do lekarza, gdyż zdarza się, że wypadanie włosów jest łysieniem androgenowym lub objawem poważnej choroby. Zbyt długie zwlekanie z wizytą u trychologa lub dermatologa może doprowadzić do całkowitego wyłysienia.

Jak wybrać dobry szampon na łysienie dla mężczyzn?

Szampony przeznaczone dla mężczyzn powinny zawierać w swoim składzie przede wszystkim naturalne składniki. Dobry szampon dla mężczyzn zawiera zwykle inne składniki myjące niż te, które są przeznaczone dla kobiet. Oprócz susstancji myjących szampony powinny zawierać także te, które wpływają na odżywienie oraz nawilżenie skóry głowy.

Przy wyborze szamponu kierujemy się indywidualnymi potrzebami. Kiedy walczymy z nadmierną utratą włosów, powinniśmy wybrać szampon na łysienie, który zahamuje ten proces i pobudzi mieszki włosowe. Szampon musi także odbudowywać strukturę włosów, jednocześnie ich nie obciążając. Pamiętajmy także, aby był dopasowany do kondycji włosów i skóry głowy. Jest to ważne, ponieważ kiedy uda się zahamować wypadanie włosów może pojawić się kolejny problem np. w postaci przesuszonej skóry głowy. Kupując szampon przeciw łysieniu, należy zwrócić uwagę czy przeznaczony on jest dla włosów suchych, przetłuszczających się lub dla wrażliwej skóry głowy.

Co powinien zawierać dobry szampon na łysienie?

Szampon na łysienie dla mężczyzn powinien zawierać w swoim składzie składniki takie jak:

  • D-Panthenol – który występuje bardzo często pod nazwą prowitamina B5. Ten składnik wpływa na regenerację włosów i dodatkowo przyspiesza ich wzrost. Oprócz łagodzi stany zapalne skóry głowy.
  • Proteiny – najważniejsze to keratyna i kolagen. Te składniki zapobiegają utracie wilgoci we włosach oraz wpływają na ich porost.
  • Ceramidy – te elementy odpowiadają przede wszystkim za odbudowę struktury włosów. Dodatkowo ceramidy chronią włosy przed działaniem czynników zewnętrznych i wysuszeniem.
  • Olejki roślinne mają duże znaczenie dla właściwego odżywienia włosów. Odpowiadają za ich nawilżenie, uelastycznienie oraz regenerację. Chronią także włosy przed negatywnym wpływem promieni UV. Zaletą olejków roślinnych jest również nadawanie blasku włosom i zapobieganie rozdwajaniu końcówek.
Przeszczep włosów Przeszczep włosów
Scroll to Top