Jak przyśpieszyć porost włosów?

Zdrowe, gęste i długie włosy to marzenie niejednej osoby. Na stan naszych włosów wpływa wiele czynników, które zakłócają ich wzrost i odbijają się na ich ogólnej kondycji, dlatego warto wiedzieć co robić, aby przyśpieszyć porost włosów, a także wpłynąć na ich odżywienie oraz wzmocnienie.

Dieta na porost włosów

Chcąc przyspieszyć wzrost włosów musimy zadbać o  nie także od wewnątrz. Codzienna dieta ma duży wpływ na ich  wygląd i kondycję. Bardzo ważne jest, aby dieta bogata była w witaminy, kwasy tłuszczowe i składniki mineralne. Są one podstawą, jeśli zależy nam na mocnych, zdrowych oraz szybko rosnących włosach. Warto zmienić dotychczasowy jadłospis i wzbogacić go o świeże owoce, warzywa, pełnoziarniste pieczywo, nabiał, orzechy, ryby oraz pestki dyni. Wymienione produkty zawierają w swoim składzie niezbędne witaminy i minerały kluczowe dla właściwego odżywienia włosów.

Właściwa pielęgnacja włosów

Systematyczna i odpowiednio dobrana pielęgnacja włosów jest kluczowa, jeśli zależy nam na przyspieszeniu procesu ich wzrostu. Włosy, które są zniszczone, suche, łamiące się i mają rozdwojone końcówki, zdecydowanie bardziej narażone są na wypadanie. Jeżeli chcemy, aby włosy rosły szybciej, musimy przede wszystkim zadbać o ich właściwą pielęgnację, odżywienie oraz nawilżenie.  Oprócz tego powinniśmy ograniczyć czynności, które osłabiają włosy czyli  częste farbowanie oraz oddziaływanie wysokich temperatur.

Olejowanie włosów

Jest to najprostszy sposób na przyśpieszenie wzrostu włosów i ich zdrowy wygląd. Specjalne olejki roślinne nawilżają włosy oraz wspomagają ich odbudowę. Dodatkowo stosowanie olejków wpływa na skórę głowy. Ta metoda wzmacnia i odbudowuje cebulki włosów, co przyczynia  się do przyspieszenia wzrostu włosów.

Wcierki na porost włosów

Wcierki są to specjalne odżywki, których celem jest odżywienie cebulek włosowych. Dodatkowo wcierki regulują poziom wydzielania sebum, łagodzą stany zapalne skóry głowy oraz hamują wypadanie włosów. Aby móc się cieszyć satysfakcjonującymi efektami najważniejsze jest systematyczne stosowanie wcierek. Możne ja nakładać na suche oraz wilgotne włosy, przed lub po umyciu.

Jakie zabiegi przyśpieszają porost włosów?

Obecnie możliwe jest także skorzystanie ze specjalnych zabiegów, które wzmacniają i odżywiają włosy, a także przyśpieszają ich porost. Do najlepszych zabiegów na włosy zaliczamy:

  • Osocze bogatopłytkowe – jest to substancja przygotowana z pobranej krwi pacjenta. Zawarte w płytkach krwi czynniki wzrostu, aktywują uśpione mieszki włosów. Włosy odrastają gęstsze, mocniejsze oraz bardziej odżywione.
  • Mezoterapia – zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry głowy specjalną substancją. Mezoterapia korzystanie wpływa na włosy, ponieważ dostarcza wiele składników odżywczych oraz witamin. Dodatkowo hamuje ich wypadanie oraz pobudza mieszki włosowe do wzrostu.
  • Regenera Activa – metoda wykorzystywana jest głównie do leczenia łysienia androgenowego. Pozwala zregenerować cebulki włosów i pobudzić je do wzrostu. Zabieg spowalnia proces wypadania włosów i stymuluje odrastanie nowych.

 

Scroll to Top