Osocze bogatopłytkowe na łysienie i wypadające włosy

Przeszczep włosów – zabieg, dzięki któremu trwale odzyskasz włosy!Bezpłatne konsultacje

Osocze bogatopłytkowe to jeden z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej o wszechstronnym zastosowaniu. Sprawdza się w walce z oznakami starzenia się, poprawia ogólną kondycję naszej skóry, jest także wykorzystywane w leczeniu łysienia oraz chorób skóry głowy i włosów.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to nic innego jak nasze własne płytki krwi. Tuż przed zabiegiem od Pacjenta  pobierana jest krew, która następnie jest odwirowywana, tak aby pozyskać z niej skoncentrowane płytki krwi. Osocze zawiera cenne dla naszej skóry czynniki wzrostu,  które pobudzają ją do regeneracji i stymulują produkcję elastyny i kolagenu. Co ważne, osocze to składnik pozyskiwany z naszego organizmy, dlatego nie musimy obawiać się reakcji alergicznej.

Czy osocze bogatopłytkowe jest skuteczne na łysienie?

Mezoterapia to jeden z zabiegów, który wspomaga leczenie łysienia. Połączenie jej z osoczem bogatopłytkowy daje bardzo dobry efekt. Sama mezoterapia, czyli nakłuwanie skóry to zabieg, który pobudza skórę, a w tym przypadku cebulki włosów do regeneracji, zwiększa mikrokrążenie krwi, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny oraz sprawia, że do mieszków włosowych trafia więcej składników odżywczych.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego do mezoterapii skóry głowy znacznie potęguje efekt zabiegu, gdyż do naszej skóry, a poprzez nią do cebulek włosów trafiają czynniki wzrostu znajdujące się w naszych płytkach krwi. Pobudza to cebulki do wzrostu, odżywia je i regeneruje, przez co zmniejsza się także wypadanie włosów, stają się one również grubsze i gęstsze.

Osocze bogatopłytkowe na łysienie — efekty:

 • zmniejszenie wypadania włosów
 • zagęszczenie włosów
 • pogrubienie i wzmocnienie włosów
 • złagodzenie swędzenia i stanów zapalnych skóry (łysienie plackowate)

Osocze bogatopłytkowe na łysienie plackowate?

 Łysienie plackowate to choroba autoimmunologiczna, która pozostawia nadal wiele tajemnic, a jej leczenie sprawia wiele trudności, ze względu na znaczenie czynnika psychologicznego w terapii. Od kilku lat w leczeniu łysienia plackowatego stosuje się mezoterapię z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jako terapię wspomagającą.

Osocze to najbezpieczniejszy preparat, jaki możemy zastosować na naszą skórę, ponieważ jest pozyskany z naszego organizmu, stąd jest on także bezpieczny w łagodzeniu nieprzyjemnych objawów łysienia. Jak pokazują badania, podczas stosowania zabiegu z osoczem przez rok, pacjenci zauważyli zwiększenie odrostu włosów, a także zmniejszenie swędzenia i pieczenia. Co ważne nie odnotowano żadnych skutków ubocznych.

Osocze bogatopłytkowe na łysienie — jak wygląda zabieg?

Mezoterapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego rozpoczyna się od pobrania próbki krwi od pacjenta (około 10 ml). Pobrana krew jest odwirowywa. W ten sposób uzyskiwany jest preparat, który zawiera skoncentrowane płytki naszej krwi. Następnie lekarz wstrzykuje uzyskany koncentrat w skórę głowy. Zabieg może obyć się metodą mezoterapii igłowej (strzykawka z igłą) lub mikroigłowej (specjalne urządzenie do wykonywania dużej liczby nakłuć jednocześnie np. Dermapen).

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • problemy z krzepliwością krwi
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew
 • ciąża i laktacja

Wskazania do zabiegu:

 • nadmierne wypadanie włosów
 • różne typy łysienia (androgenowe, plackowate)
 • zakola
 • słabe, zniszczone i przerzedzone włosy

Osocze bogatopłytkowe — kiedy efekty?

Najlepsze efekty przynosi seria kilku zabiegów. Choć w opinii niektórych pacjentów już po pierwszym zabiegu widać poprawę. Jest to jednak kwestia indywidualna i zależy od wielu czynników, np. od wieku, stylu życia i stosowania innych zabiegów wspomagających.

Co ile wykonuje się osocze bogatopłytkowe?

Zabiegi osocza bogatopłytkowego wykonuje się w kilkutygodniowych odstępach.

Osocze bogatopłytkowe na łysienie — Warszawa

Osocze bogatopłytkowe w Warszawie można wykonać w naszych dwóch Klinikach. Klinika Elite specjalizuje się w leczeniu różnych typów łysienia, stąd nasi Pacjenci mogą skorzystać także z badań diagnostycznych i konsultacji dermatologicznych. Jako jedna z niewielu klinik w Polsce przeprowadzamy robotyczne przeszczepy włosów Artas iX, a także przeszczepy FUE manualne brwi i zarostu.

Przeszczep włosów Przeszczep włosów
Scroll to Top