Metody przeszczepu włosów

Przeszczep włosów – zabieg, dzięki któremu trwale odzyskasz włosy!Bezpłatne konsultacje

Historia przeszczepów włosów sięga czasów przed nasza erą, ale prawdziwy przełom w rozwoju transplantologii nastąpił dopiero w XIX i XX. Przez lata badano i ulepszano różne metody, szukano innowacji i urządzeń usprawniających zabieg, jednak jedno pozostawało niezmienne – pragnienie odzyskania utraconych włosów.

Dzięki temu dziś do wyboru mamy kilka skutecznych i bezpiecznych metod transplantacji włosów. Jakie to metody? Czym się charakteryzują i którą z metod przeszczepu włosów wybrać? Zapraszamy do lektury.

Przeszczep włosów metodą FUT Follicular Unit Transplantation

Metoda FUT jest jedną z najstarszych metod przeszczepu włosów. To metoda manualna polegająca na pobraniu fragmentu skóry (najczęściej z potylicy) wraz z mieszkami włosowymi. Zazwyczaj pobiera się pasek o wymiarach 15x2cm i jak łatwo się domyśleć jest to metoda inwazyjna, po której zostanie widoczna blizna w miejscu pobrania.

Po pobraniu paska skóry, lekarz wraz z zespołem asystującym wycina pojedyncze grafy (mieszki włosowe do przeszczepu), a następnie wszczepia w obszar biorczy, poprzez nacięcie skóry i umieszczenie w niej przygotowanych mieszków włosowych.

Zabieg przeszczepu włosów wykonany metodą FUT charakteryzuje się bardzo dobrymi efektami, a także stosunkowo krótkim czasem trwania zabiegu, istnieje jednak ryzyko uszkodzenia mieszków włosowych podczas ich rozdzielania. Minusem jest także blizna,, która zostanie po zabiegu, a także długi czas rekonwalescencji.

Przeszczep włosów metodą FUE Follicural Units Extraction manualna

Metoda FUE to jedna z najpopularniejszych metod przeszczepu włosów. Swoja popularnośc zawdzięcza dużej skuteczności i brakiem blizny

Przeszczep włosów FUE polega na pojedynczym pobraniu mieszków włosowych z tylnej części głowy. Grafy do przeszczepu pobiera się za pomocą specjalnego narzędzia, a następnie liczy i ocenia ich jakość oraz przygotowuje do transplantacji.

Zabieg cechuje duża skuteczność, jednak jest on czasochłonny, a także niesie za sobą ryzyko uszkodzenia mieszków włosowych podczas ich pobierania. Plusem jest brak dużej blizny oraz dobry efekt zabiegu.

Przeszczep włosów metodą Neograft Suction Assisted Follicular Extraction and Re-implantation

Metoda Neograft to udoskonalenie manualnej metody FUE. Do przeszczepu włosów wykorzystuje się specjalne urządzenie, które pobiera pojedyncze mieszki włosowe za pomocą podciśnieniowej głowicy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnej metody FUE pobrane grafy są oceniane pod kątem jakości i wszczepiane w obszar biorczy, jednak w tym wypadku do wszczepiania włosów wykorzystuje się pneumatyczną głowicę.

Przeszczep Neograft to zabieg o dużej skuteczności, nie powoduje także powstawania dużych blizn, nie jest jednak wskazany w przypadku osób o bardzo rozległym łysieniu.

Przeszczep Włosów metodą FUE Artas iX

FUE Artas iX jest obecnie najnowocześniejszą metodą przeszczepu włosów. Podczas przeszczepu wykorzystuje się Robota Artas iX, który wykonuje za lekarza najtrudniejszą część zabiegu – namierza najbardziej jakościowe mieszki włosowe, pobiera je, a następnie precyzyjnie wszczepia pod odpowiednim kątem i na właściwej głębokości. Pracę robota nadzoruje lekarz wraz z asystującym mu zespołem.

Przeszczep włosów Artas iX cechuje się bardzo dużą skutecznością, głównie dzięki precyzji robota, a także znikomym ryzykiem uszkodzenia mieszków włosowych. Zabieg jest krótszy niż tradycyjne, manualne metody przeszczepu, nie pozostawia blizn i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

Przeszczep włosów FUE manualne

Dla kogo przeszczep włosów?

Transplantacja włosów to rozwiązanie dla osób zmagających się z łysieniem, a także dla osób które całkowicie utraciły włosy na skutek np. wypadku lub oparzeń. Z przeszczepu włosów mogą skorzystać także osoby, które chcą trwale zagęścić włosy na głowie, a także w miejscach takich jak broda czy brwi.

Rozważ przeszczep gdy:

  • chcesz trwale odzyskać włosy
  • marzysz o gęstym i równomiernym zaroście
  • chcesz w sposób trwały uzyskać naturalnie gęste i idealnie podkreślone brwi.

Jaka metoda przeszczepu włosów jest najlepsza?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż skuteczność metody zależy od indywidualnych cech pacjenta. Optymalną metodę przeszczepu zawsze wybiera lekarza, kierując się przyczyną łysienia i postawiona diagnozą.

Obecnie, ze względu na bardzo dobre rezultaty, coraz więcej pacjentów decyduje się na przeszczep włosów z wykorzystaniem robota Artas iX. Robot przeprowadza cały zabieg z niesamowitą dokładnością, a co najważniejsze pobiera tylko najlepsze mieszki włosowe i nie uszkadza ich – jest to kluczowe dla otrzymania pożądanego efektu zabiegu.

Przeszczep włosów Przeszczep włosów
Scroll to Top