Rekonstrukcja i odbudowa brwi – którą metodę wybrać?

Przeszczep włosów – zabieg, dzięki któremu trwale odzyskasz włosy!Bezpłatne konsultacje

Rekonstrukcja brwi to sposób na tymczasowe lub trwałe odzyskanie dawnego wyglądu. Zabieg rekonstrukcji jest polecany osobom, które na skutek choroby, leczenia lub wypadku utraciły brwi, a także chciałyby wyrównać asymetrię, zagęścić i podkreślić brwi. W naszym wpisie przedstawiamy najpopularniejsze metody odbudowy brwi.

Rekonstrukcja i zagęszczanie brwi 3D

Rekonstrukcja brwi 3D to połączenie dwóch metod zagęszczania brwi, które można wykonać także oddzielnie, są to building i sculpting. Metody te są polecane dla osób  po chemioterapii, w celu odbudowania utraconych brwi, a także w przypadku chęci zagęszczenia i wymodelowania brwi. W przeciwieństwie do makijażu permanentnego, którego efekt jest “płaski”, building i sculpting uzupełnia brwi w sposób przestrzenny, imitujący naturalne włosy — stąd nazwa 3D. Minusem tej metody jest jednak jej trwałość, gdyż domalowane lub doczepione włoski utrzymują się około miesiąca. Plusem jest natomiast możliwość łatwej korekty, a stosunkowo krótki czas utrzymywania się zabiegu to z kolei atut dla Pań, które nie są przekonane do noszenia jednego kształtu brwi przez kilka lat i lubią zmiany.

Rekonstrukcja włoskowa brwi — building

Building brwi przypomina trochę doczepianie rzęs, gdyż do naszych naturalnych włosów w systemie 1:1 doczepia się malutkie sztuczne włoski. Podobnie jak w przypadku rzęs, konieczne jest cykliczne uzupełnianie włosów. Building pogrubia i zagęszcza brwi, stają się one ciemniejsze i wyrazistsze. Metoda ta jest możliwa do zastosowania jedynie w przypadku, gdy na brwiach rośnie wystarczająca liczba włosów. W przypadku bardzo rzadkich brwi metodę tę można uzupełnić Sculptingiem.

Sculpting

Sculpting brwi polega na namalowaniu włosów za pomocą specjalnej farby, która tworzy na skórze wypukłą imitację włosa, dzięki temu uzyskany efekt jest przestrzenny i przypomina naturalne włosy. Brwi są zagęszczone, przyciemniane, wymodelowane i ładnie zarysowane. Efekt, w zależności od stosowanej na co dzień pielęgnacji, utrzymuje się około 3-4 tygodni.

Makijaż permanentny brwi — czy warto?

Makijaż permanentny brwi to jedna z najpopularniejszych metod modelowania kształtu brwi, którą można porównać do tymczasowego tatuażu. Metoda ta pozwala nadać brwiom oczekiwanego kształtu i wypełnienia na kilka lat, choć najczęściej makijaż permanentny utrzymuje się około 2 lat. W zależności od wybranej metody możemy otrzymać efekt bardzo naturalny, w przypadku domalowywania pojedynczych włosków, lub efekt zbliżony do tradycyjnego makijażu brwi, w przypadku metody ombre.

Trwała rekonstrukcja brwi — przeszczep

Przeszczep brwi to jedyna metoda, która pozwala w sposób trwały odzyskać brwi, zagęścić je lub zmienić ich kształt. To również jedyna metoda, w przypadku której możemy mówić o faktycznej rekonstrukcji i odbudowie, gdyż odzyskujemy nasz naturalny wygląd, który jest wręcz identyczny ze stanem, przed utratą włosów, a przeszczepione włosy zostają z nami już na zawsze. Transplantacja jest polecana także jako naturalna i trwała metoda zagęszczania i modelowania brwi.

Rekonstrukcja brwi za pomocą przeszczepu FUE manualne polega na pobraniu zespołów mieszkowo – włosowych ze wzgórka łonowego (jeśli jest taka możliwość),   potylicy pacjenta, okolicy ucha, a w przypadku mężczyzn także z obszaru brody. Są one liczone i selekcjonowane pod kątem jakościowym, a następnie wszczepiane we wcześniej zarysowany obszar brwi.

Przed zabiegiem przeszczepu brwi pacjenci odbywają wizytę kwalifikacyjną, podczas której tworzony jest projekt brwi i ich wizualizacja, a także wykluczane są ewentualne przeciwwskazania.

Rekonstrukcja brwi po chemioterapii

Rekonstrukcja brwi po chemioterapii wymaga odczekania odpowiedniego czasu od zakończenia leczenia. Jest to konieczne w przypadku makijażu permanentnego i przeszczepu brwi. Wielu pacjentów zapobiegawczo decyduje się na wykonanie makijażu permanentnego przed rozpoczęciem leczenia, mając na uwadze  niepożądane skutki chemioterapii.

Rekonstrukcja brwi Warszawa

Wszystkich Pacjentów zainteresowanych odbudową brwi lub ich trwałym wymodelowaniem i zagęszczeniem zapraszamy do naszych dwóch placówek w Warszawie. Klinika Elite specjalizuje się w przeprowadzaniu przeszczepów włosów na głowie, brwiach, a także przeszczepu zarostu. Posiadamy bogate zaplecze medyczne, które umożliwia nam na prowadzenie wysokospecjalistycznej diagnostyki i terapii chorób włosów i skóry głowy, w tym leczenia łysienia.

Jako jedna z nielicznych klinik w Polsce specjalizujemy się w robotycznych  przeszczepach włosów z wykorzystaniem robota Artas IX. Od 2021 roku jesteśmy Centrum Szkoleniowym Robotycznego Przeszczepu Włosów Artas iX.

Rekonstrukcja brwi cena

Orientacyjna cena przeszczepu brwi FUE manualne zaczyna się od 7000 zł.

Przeszczep włosów Przeszczep włosów
Scroll to Top