Zabiegi, które wzmacniają włosy i zapobiegają ich wypadaniu

Przeszczep włosów – zabieg, dzięki któremu trwale odzyskasz włosy!Bezpłatne konsultacje

Piękne i zdrowe włosy to marzenie każdego z nas. Niestety nie wszyscy możemy pochwalić się gęstymi i mocnymi włosami. Coraz więcej osób boryka się z problemem łysienia i nadmiernej utraty włosów. Problem ten  dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Wymaga on konsultacji dermatologicznej i wdrożenie odpowiedniej terapii. Bardzo często łysienie, a także problemy z wypadającymi włosami leczy się w połączeniu ze specjalistycznymi zabiegami na skórę głowy.

W Centrum Przeszczepów Włosów Elite Pacjenci mogą skorzystać ze skutecznych zabiegów wzmacniających włosy, które zmniejszą ich wypadanie, pobudzają do wzrostu, a także poprawi wygląd i kondycję włosów.

Kto może skorzystać z zabiegów na skórę głowy?

Zabiegi na skórę głowy, czyli te, które wzmocnią włosy i poprawią ich stan, są przeznaczone zarówno dla osób borykających się z łysieniem, jako uzupełnienie leczenia, jak również dla osób, które skarżą się na nadmierne wypadanie włosów lub zaobserwowały pogorszenie ich stanu. Są to zabiegi, przeznaczone dla każdego, kto chce zadbać o włosy.

Jak pomóc włosom – zabiegi wzmacniające włosy. Które z nich wybrać?

Najlepsze rezultaty przynoszą zabiegi wykonywane na skórę głowy, gdyż to właśnie pod skórą znajduje się najważniejsza część włosa, czyli mieszek włosowy,  który odpowiada za wytwarzanie nowych komórek, a tym samym prawidłowy  wzrost włosów i ich kondycję. Co ważne, nasze włosy przez skórę pobierają wszystkie najważniejsze substancje, niezbędne do ich wzrostu, dlatego niezmiernie ważne jest dbanie o właściwe ukrwienie i mikrokrążenie skóry głowy.

Zabiegi na skórę głowy nie tylko poprawiają krążenie, ale także dostarczają włosom substancji, które pobudzają pracę komórek odpowiedzialnych za wzrost włosów. Najlepsze rezultaty przynoszą zabiegi takie jak:

Mezoterapia

Mezoterapia igłowa jest uznawana za jeden z najskuteczniejszych zabiegów odżywiających włosy i pobudzających ich wzrost. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w skórę głowy odpowiednio dobranych substancji, które wzmacniają włosy i je odżywia. Mikro nakłucia wykonywane podczas zabiegu dodatkowo pobudzają mikrokrążenie, a także produkcję nowego kolagenu w skórze.

Dermapen 4

Dermapen 4 to urządzenie do mezoterapii znane na całym świecie. Głównie ze swojej niebywałej skuteczności i efektów, jakie przynosi już jeden. Podobnie jak w przypadku mezoterapii igłowej zabieg polega na nakłuwaniu skóry i wprowadzaniu określonego preparatu na odpowiednią głębokość.  W przeciwieństwie do standardowej mezoterapii igłowej, gdzie dokonuje się iniekcji pojedynczą igłą, Dermapen 4 pozwala na dokonanie wielu nakłuć jednocześnie.

Dermapen 4 to specjalnie zaprojektowane urządzenie, które składa się  16- igłowej głowicy, która w ciągu sekundy  generuje 1920 nakłuć. Proces ten nie tylko przyspiesza cały zabieg, ale także wpływa na jego efektywność. Zabieg stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, pobudza mikrokrążenie, a także dostarcza włosom poprzez skórę substancji odżywczych i stymulujących wzrost.

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe to kolejny zabieg wykorzystujący mikronakłucia w celu pobudzenia wzrostu włosów, a także dostarczenia do cebulek substancji odżywczych. Z tym wyjątkiem, że preparatem wykorzystywanym do ostrzykiwań jest osocze pozyskane z krwi pacjenta.

Osocze to substancja, która zawiera czynniki wzrostu i komórki macierzyste. Wstrzykiwanie osocza w skórę głowy wpływa na tworzenie się nowych komórek, co pobudza wzrost i regenerację włosów, a także zwiększa ukrwienie i dotlenienie tkanek.

Regenera Activa

Regenera Activa to zabieg, który metodą mezoterapii, dostarcza do skóry specjalną zawiesinę, z wcześniej pobranej od pacjenta tkanki.  W pierwszej fazie zabiegu podczas biopsji pobiera się od pacjenta niewielkie  wycinki  z linii włosów (o średnicy około 2,5 mm) na karku pacjenta, a następnie wyizolowuje się z nich komórki progenitorowe, komórki macierzyste i  czynniki wzrostu.

Zabieg Regenera Activa ma udowodnione działanie regeneracyjne i pobudzające wzrost komórek.

Karboksyterapia

Karboksyterapia jest zabiegiem, który polega na ostrzykiwaniu skóry dwutlenkiem węgla. W przypadku skóry głowy zabieg wzmacnia cebulki włosów i  zapobiega ich wypadaniu. Podobnie jak w przypadku mezoterapii, poprawia mikrokrążenie, stymuluje odbudowę komórek i produkcję kolagenu.

Przeszczep włosów Przeszczep włosów
Scroll to Top