3 najlepsze zabiegi przeciw wypadaniu włosów

Przeszczep włosów – zabieg, dzięki któremu trwale odzyskasz włosy!Bezpłatne konsultacje

Kto z nas nie marzy o bujnych, zdrowych i gęstych włosach? Niestety natura nie zawsze się nas słucha i potrafi płatać figle. Wówczas też nasze włosy stają się słabe, cienkie i co za tym idzie – wypadają. By je wzmocnić i zapobiec ich nadmiernemu wypadaniu, powinniśmy skorzystać z najbardziej skutecznych terapii – zarówno dla Pań, jak i dla Panów, które pozwolą naszym włosom na nowo odzyskać witalność i trwałość.

Dlaczego włosy wypadają?

To pytanie nurtuje wiele osób, zwłaszcza tych, którzy zmagają się z problemem utraty włosów. Przyczyn tego zjawiska jest wiele. W przypadku kobiet najczęściej wynika to z problemów hormonalnych, ale także  czynników zewnętrznych, takich jak dieta, stres czy przyjmowanie leków. Co ciekawe, często nie zdajemy sobie sprawy, że to właśnie one wpłynęły na nasze włosy, ponieważ efekty widoczne są dopiero po kilku miesiącach od ich działania. W przypadku mężczyzn najczęstszą przyczyną wypadania włosów jest genetycznie uwarunkowane łysienie androgenowe, które zazwyczaj zaczyna się od zakoli, a następnie postępuje aż po czubek głowy. Bez względu na przyczynę wypadania włosów, ważne jest szybkie zdiagnozowanie problemu i podjęcie odpowiednich działań, które pomogą nam w walce o zdrowe i piękne włosy.

Jakie są najskuteczniejsze zabiegi przeciw wypadaniu włosów?

Na szczęście medycyna i technologia z nią związana w ostatnich latach dała nam możliwości skutecznego leczenia wielu rodzajów łysienia. Na rynku pojawia się coraz więcej terapii, dlatego też poniżej postanowiliśmy pokrótce omówić trzy, które naszym zdaniem przynoszą najlepsze rezultaty.

Mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia igłowa to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod powstrzymujących wypadanie włosów oraz stymulujących ich wzrost. Działa ona najskuteczniej w przypadku „sezonowego” wypadania włosów, ze względu na stres, ciążę czy przyjmowanie leków hormonalnych, ale sprawdza się także wspomagająco w leczeniu łysienia androgenowego. .

Zabieg mezoterapii polega na ostrzykiwaniu skóry głowy, a przede wszystkim miejsc najbardziej narażonych na przerzedzanie się włosów koktajlem składającym się ze składników aktywnych. Jego zadaniem jest stymulowanie wzrostu włosa oraz hamowanie jego wypadania. Podczas zabiegu wykonywane są intensywne i bardzo gęste nakłucia za pomocą pojedynczej igły lub specjalnego przyrządu posiadającego większą liczbę igieł.

Skuteczność zabiegu w dużej mierze zależy od odpowiednio zaplanowanego cyklu i serii zabiegów. To z kolei zależy od nasilania się problemu oraz jego skali. Zazwyczaj mezoterapię skóry głowy stosuje się co 2-4 tygodnie, jednak jak wspomnieliśmy, jest to uwarunkowane indywidualnie.

Osocze bogatopłytkowe

Drugim również bardzo skutecznym sposobem na pobudzenie wzrostu włosów oraz dostarczenia do cebulek substancji aktywnych jest osocze bogatopłytkowe, które jest wprowadzane bezpośrednio pod skórę głowy metodą mezoterapii.

Osocze to z kolei substancja, która zawiera czynniki wzrostu i komórki macierzyste, które wytrącane są z krwi. Lekarz pobiera do próbówki próżniowo krew i poddaje ją odwirowaniu w specjalnej wirówce laboratoryjnej. W ten sposób oddzielone zostają czerwone krwinki od osocza. Odpowiednio przygotowane osocze bogatopłytkowe (po zagęszczeniu i potraktowaniu czynnikiem aktywującym trombocyty do produkcji cytokin) podawane jest Pacjentowi metodą iniekcji skóry  głowy. Cały zabieg trwa około 30 minut.

Karboksyterapia

Trzeci z opisywanych dziś zabiegów to karboksyterapia. Podobnie jak poprzednie dwie terapie, w tej też wykorzystujemy metodę ostrzykiwania skóry głowy, ale dwutlenkiem węgla. Zabieg ma za zadanie wzmocnić cebulki włosów i zapobiegać ich wypadaniu. Tak jak w przypadku mezoterapii igłowej, poprawie ulega mikrokrążenie, stymulowana jest odbudowa komórek i produkcja kolagenu.

Iniekcyjne, kontrolowane podanie medycznego dwutlenku węgla działa dwufazowo – biochemicznie i mechanicznie. Działanie biochemiczne opiera się na zjawisku opisanym już ponad 100 lat temu przez duńskiego fizjologa, Christiana Bohra. Odpowiada ono za silne rozszerzenie naczyń, zwiększenie przepływu krwi i wzrost stężenia tlenu w obszarze zabiegowym. Za sprawą tego procesu powstają nowe naczynia krwionośne oraz udrożnione zostają naczynia. Co za tym idzie, obszar zabiegowy zostaje dostatecznie dotleniony, usunięte zostają produkty przemiany materii, a dopływają z kolei substancje odżywcze.

Pierwsze efekty karboksyterapii zaobserwujemy już po 3-4 seriach zabiegu. Ich liczba jest uzależniona od stopnia zaawansowania problemów oraz od oczekiwanych efektów. Zabiegi powinny być wykonywane w odstępie minimum 7-10 dni.

Przeszczep włosów Przeszczep włosów
Scroll to Top