Opinie o przeszczepie włosów

przeszczep włosów opinie
Przeszczep włosów – zabieg, dzięki któremu trwale odzyskasz włosy!Bezpłatne konsultacje

Przeszczep włosów to zabieg medycyny estetycznej, który pozwala w sposób trwały odzyskać owłosienie na głowie, brwiach czy też brodzie. Transplantacja włosów jest z powodzeniem wykorzystywana w leczeniu łysienia androgenowego, a także trwałej utraty włosów na skutek wypadków lub poparzeń.

W naszej Klinice z roku na rok przybywa coraz więcej zadowolonych pacjentów, którzy dzięki przeszczepowi włosów mogą na nowo cieszyć się odzyskaną fryzurą, młodszym wyglądem oraz większym komfortem psychicznym i pewnością siebie.

Mimo to transplantacja włosów nadal budzi pewne obawy, a osoby zastanawiające się nad przeszczepem mają wątpliwości co do jego skuteczności i rzeczywistych efektów. W dzisiejszym wpisie przybliżymy opinie na temat bezpieczeństwa przeszczepu włosów, jego rezultatów, także dostępnych metod przeszczepu.

Jakie są metody przeszczepu włosów i która z nich wybrać?

Obecnie do najpopularniejszych metod przeszczepu włosów należą metody FUE – manualne lub z wykorzystaniem Robota Artas iX. Przeszczep można także wykonać starszą metodą FUT.

Metoda FUT polega na wyciągnięciu paska owłosionej skóry z tyłu głowy, a następnie pobraniu z niego mieszków włosowych do przeszczepu. Minusem tej metody jest dosyć duża blina, która zostaje po wycięciu skóry, a także dosyć częste uszkodzenia mieszków włosowych w trakcie pobierania. Wśród pacjentów można często spotkać się z negatywnymi opiniami, dotyczącymi blizny, która jest dość problematyczna do ukrycia, a także powoduje dość nieprzyjemne uczucie mrowienia i swędzenia.

Metoda przeszczepu FUE polega na pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych do przeszczepu, bez konieczności wycinania całego pasa skóry – dzięki temu pacjent unika blizny. Mieszki włosowe mogą być pobierane manualnie przez lekarza – skalpelem lub za pomocą specjalnego urządzenia, a także z wykorzystaniem nowoczesnego Robota Artas iX.

opinie przeszczep wlosow

W przypadku przeszczepu włosów z wykorzystaniem robota, wielu lekarzy podkreśla, że dużo większą skuteczność przeszczepu, a także ogromne ułatwienie w przeprowadzeniu całego zabiegu. Robot posiada specjalne kamery, które “skanują” owłosioną skórę głowy i wybierają tylko najlepsze i najbardziej jakościowe włosy do przeszczepu, a następnie pobiera je i wszczepia we wcześniej przygotowane miejsca biorcze. Jakość pobranych mieszków jest kluczowa dla optymalnych efektów zabiegu, a w przypadku konwencjonalnej transplantacji włosów lekarz nie jest w stanie ocenić ich jakości na takim poziomie jak robi to robot.

Z uwagi na skuteczność przeszczepu i finalny rezultat, coraz częściej poleca się pacjentom przeszczep wykonany przy udziale Robota Artas iX. Robotyczny przeszczep włosów gwarantuje także bezpieczeństwo podczas zabiegu, gdyż nad prawidłowym przebiegiem transplantacji czuwa nowoczesny robot, nadzorujący go lekarz, a także zespół asystujący.

Czy przeszczep włosów jest bezpieczny?

Przeszczep włosów należy do małoinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Wszystkie działanie w trakcie zabiegu odbywają się na bardzo płytkiej głębokości – w obrębie skóry właściwej i pobieranych mieszków włosowych. Nie dochodzi więc, jak w przypadku operacji do przecinania poszczególnych powłok skórnych i mięśniowych. Stąd istnieje bardzo małe ryzyko popełnienia błędu, który mógłby prowadzić do poważnych komplikacji.

Transplantacja odbywa się w znieczuleniu mięśniowym, a pacjent jest cały czas przytomny i świadomy tego co się dzieje.

Opinie na temat efektów przeszczepu włosów?

Efekty przeszczepu włosów budzą najwięcej wątpliwości wśród pacjentów. Niepotrzebnie, gdyż przeszczepione raz włosy nie wypadną. Dzieje się tak, ponieważ mieszki włosowe pobierane do przeszczepu wybiera się z miejsc, w których rosną włosy odporne na działanie androgenów (hormonów powodujących wypadanie włosów). Co więcej, przeszczep jest zazwyczaj częścią całego procesu leczenia łysienia, stąd oprócz transplantacji, pacjent jest pod opieką dermatologa, który prowadzi terapię mającą zapobiec dalszej utracie włosów.

Wśród opinii na temat przeszczepu włosów bardzo często pojawiają się negatywne opinie dotyczące czasu oczekiwania na finalny efekt. Niestety, włosy posiadają swój cykl wzrostu i z oczywistych przyczyn pacjent musi odczekać odpowiednią ilość czasu. Przeszczepione włosy najpierw wypadają, a następnie w ich miejsce wyrastają nowe włosy. Średnio na pełen efekt pacjenci muszą czekać od 6 do 9 miesięcy. Jednak warto, ponieważ rezultaty przeszczepu są naturalne, a co najważniejsze trwałe.

Przeszczep włosów Przeszczep włosów
Scroll to Top